Paylaş

vedubox blended

Blended Learning Nedir?

Harmanlanmış öğrenme olarak da tanımlanabilen Blended Learning, günümüz eğitim sistemi ile internet teknolojilerinin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Yani öğrenciler yine sınıf ortamında ders görürken bir yandan da dijital içeriklerden faydalanabiliyorlar. Böylelikle çok yönlü bir deneyim ortaya çıkıyor. 4 saatlik bir dersin 2 saati sınıfta geçerken kalan 2 saatlik kısmı ise dijitalde geçebiliyor. Bunun için herhangi bir kurulum gerektirmeyen Vedubox altyapısından faydalanabilirsiniz.

Eğitimin dijitale taşınması, beraberinde çok sayıda fayda getiriyor. Bunlardan bir tanesi ise ders içeriklerine sürekli olarak erişebilmekte yatıyor. Ders esnasında bir kez dinleyebileceğiniz bilgileri internet ortamında dilediğiniz kadar seyredebilir, not alabilir ve internetten araştırabilirsiniz. Tekrar yapma olanağı yaratan bu durum, bilginin kalıcı bir şekilde edinilmesine yardımcı oluyor.

İnternet Teknolojileri Eğitimi Kolaylaştırıyor

Blended Learning kapsamında kullanılabilen pek çok farklı teknoloji bulunuyor. Geleneksel eğitimde sunum düzenlemek ve sunum üzerinde öğrenciler ile değişikliğe gitmek ne yazık ki zorlaşabiliyor. Bu noktada Vedubox tarafından sunulan ekran paylaşımı özelliğini kullanabilirsiniz. Öğrencilere düzenleme izni vererek içeriğin değiştirilmesine imkan tanımak mümkün oluyor.

Etkileşimli bir ders, bilgilerin akılda kalıcı olmasını kolaylaştırıyor. Doğrudan dersin içerisine dahil olan öğrenciler, bilgi aktarımı ve düzenleme imkanları neticesinde bilgiyi özümsüyorlar. Eğitim kalitesinin dahi artmasına etki eden internet teknolojileri, zaman ve mekan sınırını ortadan kaldırıyor. Ders içeriklerinin videolar halinde yüklenmesi, istenilen anda izlenebilir olmalarını sağlıyor.

Blended Learning ile Her Yöntemi Kullanın

Blended Learning sisteminin sağladığı en büyük avantaj, hem internet teknolojilerinin hem de geleneksel eğitimin sunduğu faydaları bir arada kullanma şansı oluyor. Bir yandan öğrenciler ile öğretmen fiziksel olarak bir araya gelirken diğer yandan çeşitli testler internet üzerinden gerçekleştiriliyor. Bu da doğrudan zamanı çok daha iyi bir şekilde kullanma imkanı yaratıyor.

Maliyet açısından da internet teknolojilerinin daha tasarruflu olduğu bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca e-öğrenme desteğinden faydalanmanın getirileri epey fazla oluyor. HD kalitede interaktif dersler yaparak kolayca öğrencilerinize hitap edebilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz kadar ders ekleyebilir, online sınıflar oluşturabilirsiniz. Çok daha fazlasına erişmek için hemen www.vedubox.com adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.