Paylaş

ÖZEL DERS VERMENİN YENİ YOLU

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte  online eğitimin yaygınlaştığı günümüzde, geleneksel birebir özel ders sistemini geride bırakarak; Etgi Grup  olarak bulut yazılımı VeduBox üzerinden internet aracılığıyla özel ders öğretmenlerinin ders verebileceği Özel Ders Sistemini geliştirdik.

Sistemimiz Türkiye’nin tek %100 bulut teknolojisine sahip e-eğitim/uzaktan eğitim, dijital eğitim ve ders yönetim sistemidir. Eğitmenin istediği zaman , istediği yer veya mekanda kendisine ait Özel Ders Sistemi üzerinden ders verebildiği bir platformdur. Eğitimci ve öğrenciler arasında sosyal ağ görevi gören bu platformda; yer, zaman, mesafe kısıtları olmadan öğrencisiyle buluşmak isteyen tüm eğitmenler/öğretmenler web ve mobil cihazlar üzerinden Özel Ders Sistemi’ni kullanabilirler.

Sistem; online özel ders, koçluk ve danışmanlık için özel olarak geliştirilmiştir. Öğretmen/eğitmen her türlü dokümanı, videoyu vb. öğrencileriyle paylaşabilir. Öğretmen öğrencilerine sorular sorabilir; sınav, test yapabilir. Sistem aynı zamanda HD kalitesinde interaktif canlı ders, görüşme yapma imkanı da sunmaktadır.

Eğitmen platform üzerinde 1 dakika kadar kısa bir sürede online sınıf oluşturabilir ve eğitim/ders vermeye başlayabilir. Soru havuzuna soru ekleyebilir sonrasında bu sorularla online testler oluşturabilir. Öğrenciye sunulan içeriklerde doküman ve videolar paylaşabilir öğrencilere dersleri videolu eğitim olarak sunabilir.Her türlü farklı formatta doküman online olarak depolanabilir ve öğrenciye sunulabilir.(.png, .pdf vb.) . Eğitmen aynı zamanda platformun yöneticisi olur ve ders içeriklerini istediği gibi platforma yükleyebilir, istediği kadar katılımcıya erişim hakkı verebilir. Günlük veya aylık olarak gelirini raporlayabilir.

Eğitmenler, geliştirdiğimiz bu sistem sayesinde eğitim içeriklerini belli bir sıra halinde öğrencilere sunabilir ve daha interaktif bir ders olması için de içerikler arasında öğrencilere soru yöneltebilir. Ayrıca eğitmen/öğretmen sanal bir tahta sayesinde ders ve konuyla ilgili istediği her şeyi tahtaya yazarak öğrencisinin görsel açıdan da bilgilerden faydalanmasını sağlayabilir. Öğrenci, canlı olarak izlemiş olduğu videolu eğitimi daha sonra tekrar tekrar defalarca izleyebilir.

ÖZEL DERS VERMENİN YENİ YOLU

 

Farklı sosyal medya mecraları üzerinden videolu olarak çok sayıda öğrenciye eğitim veren bir çok eğitimci  Özel Ders Sistemini tercih ettiklerinde diğer sistemlerden farklı olarak çok sayıda avantaj yakalayacaklardır. Öncelikle Özel Ders Sistemi sadece öğrenmeye odaklı bir platformdur ve diğer sosyal medya kanallarında olduğu gibi dikkat dağıtıcı unsurlar bulundurmaz. Öğrenci, kullanıcı adı ve şifresiyle sisteme  giriş yaparak dersini alabilir. Eğitmen, konuları belli kataloglar halinde paketleyebilir. Örneğin; Halk Edebiyatı, Divan Edebiyatı, Tanzimat Dönemi Türk Edebiyatı gibi paketler halinde konuları satışa çıkarabilir ve eğitmenler Özel Ders Sistemi üzerinden para kazanabilir. Başka hiçbir e-ticaret sistemine gerek olmadan eğitim satışı yapılabilir. Özel Ders Sistemi, iyzico ve TurkPara gibi online ödeme sistemlerine entegre çalışabilmektedir. Farklı platformlarda takipçi listelerine sahip olan eğitimciler takipçilerini Özel Ders Sistemine yönlendirdiklerinde eğitimci kendisine ait bir sistemde öğrencilerine derslerini verebilir. Eğitmenler verdikleri dersler sonunda katılımcıları/öğrencileri için başarı belgesi olarak online sertifika sunabilirler.

Özel Ders Sistemi sayesinde, öğrenci ve eğitmen, eski tip birebir özel ders eğitiminde var olan ;yer, zaman, mekan arama; öğrenci ve eğitmen için uygun koşullar oluşturma gibi zorluklardan sıyrılıp online ortamda rahatça bir araya gelme imkanı bulurlar.

Detaylı bilgi almak ve sanal sınıfınızı oluşturmak için www.ozelderssistemi.com ’ni ziyaret edebilirsiniz.