Paylaş

manycam

Zoom IP Kamera ile Nasıl Kullanılır?

Zoom IP Kamera Kullanmak Çok Kolay!

Zoom ile yapılan görüntülü görüşmelerde çoğunlukla webcam kullanılıyor. Peki IP kameranızı da Zoom görüşmelerinize entegre edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Webcam bulunmadığı durumlarda veya IP kameranızın çekim yaptığı alanı ekrana yansıtarak sunum yapmak istediğiniz zamanlarda işinize yarayacak bu yöntem birkaç basit adımla kullanılabilir.

Herhangi bir IP kamera kullanarak yapabileceğiniz bu bağlantının aşamalarına birlikte bakalım:

1-Kullanıcı Hesabı Oluşturun

Etgi Grup olarak yetkili bayisi olduğumuz Manycam ve Zoom için birer kullanıcı hesabı oluşturun.  Ardından Zoom ve Manycam’i cihazınıza yükleyin.

2-Manycam Hesabınıza IP Kameranızı Tanımlayın

Manycam’e oluşturduğunuz hesabınız ile giriş yapın. Ekranın ortasında göreceğiniz “+” işaretine tıklayarak şu adımları izleyin: IP Kamera Seç > Yeni Ekle (IP Cameras > Add New)

Zoom IP Kamera
Zoom IP Kamera
3-IP Kamera Ekle Seçeneğini Seçin

Görselde görülen alanlara kamera isminizi (Name) ve kameranızın bağlantı linkini (URL) girip, ekle (Add) butonuna basın.

Zoom IP Kamera

4-Manycam Ana Ekranda Kamera Seçimini Tamamlayın

Bu aşamada tekrar ana ekranda  “+” işaretini tıklayın ve şu adımları tamamlayın: IP Kamera Seç > (Eklediğiniz) Kamerayı Seç

Seçim işlemini tamamladığınızda Manycam ekranınızda IP kameranızın yayınını görmeye başlarsınız.

Zoom IP Kamera
5-Zoom’da Toplantı Başlatın

Zoom hesabınıza girip, Yeni Toplantı başlattığınızda Manycam üzerinde başlattığınız kamera yayını otomatik olarak Zoom görüşmenize aktarılacaktır.

Çok kısa süren yukarıdaki birkaç adım sonrasında  Zoom IP Kamera ile kullanmak çok kolay. Manycam ile Zoom aynı anda açtığınızda IP kameranızın görüntüsü otomatik olarak Zoom toplantı ekranınıza yansıyacaktır. Böylece Manycam’e tanımlamış olduğunuz tüm IP kamera görüntülerinizi Zoom görüşmenize aktarabilirsiniz.

Manycam ile Zoom IP Kamera Haricinde Yapabilecekleriniz

Bilgisayardan canlı yayın aktarım yazılımı olan Manycam ile sadece Zoom görüşmelerinizi değil, aynı anda birden fazla farklı görüntülü sohbet ve video akışı uygulamasına ister IP kameranızı ister webcam’inizi bağlayabilirsiniz. Tek kamera yayını ile aynı anda birden fazla platformda (Facebook, Youtube, vb.) canlı yayın yapabilirsiniz. Canlı yayın esnasında görüntünüze efekt ve filtre ekleyebilirsiniz.

Yetkili satıcısı olduğumuz Manycam ve Zoom ile ilgili tüm sorularınız için bilgi hattımıza ulaşabilirsiniz. 90 850 840 60 59 Ekibimiz sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.