Paylaş

ZoomLaptopMockupv3 600x363 1

Zoom Video Konferans Çözümleri

Zoom Video Konferans Çözümleri Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Zoom video konferans çözümleri sayesinde daha hızlı ve verimli online eğitim ve toplantı düzenlemek çok kolay. Zoom Video Konferans ile online toplantılar/eğitimler ve kurumsal mesajlaşmalar tek bir sistemde bir araya geliyor. 

Zoom Video Konferans sistemi, modern dünyanın kurumsal video iletişiminde liderliğini koruyor. Kolay ve güvenilir bulut teknoloji sayesinde en gelişmiş video konferans çözümlerinden biri olan Zoom Video Konferans ile:

  • online işbirlikleri kurabilir,
  • toplantılar düzenleyebilir,
  • eğitim verebilir,
  • sohbet edebilir, 
  • web seminerler yapabilirsiniz.

Zoom Video Konferans

Çok sayıda katılımcı ile online pazarlama etkinlikleri mi düzenleyeceksiniz? Kurum içi iletişimini güçlendirecek ve hızlandıracak toplantılar mı yapmanız gerekiyor? Dijital eğitimlerinizi gerçekleştireceğiniz bir platform mu arıyorsunuz? Tüm bunları Zoom Video Konferans ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sistemin size sağlayacağı en önemli özelliklere göz atalım.

Katılımcı Sayısı

Çok sayıda katılımcıyla toplantı almanız gerekiyorsa Zoom Video Konferans tam size göre. Zoom hesap planınıza bağlı olarak, online toplantılarınızda 100 ile 1000 katılımcıyı; webinar etkinliklerinizde 500 ile 10.000+ katılımcıyı ağırlayabilirsiniz. 

Ekran Paylaşımı

Zoom Video Konferans sisteminde toplantı sahibi, birden çok katılımcının ekranlarını aynı anda paylaşmasına izin verebilir. Böylece katılımcıların sunumları karşılaştırılabilir, tartışma ortamı yaratabilirsiniz. 

Kayıt Alma

Toplantı ve etkinliklere katılamayanlar veya sonra tekrar erişmek isteyenler için kayıt altına alma özelliği şart. Zoom Video Konferans sistemi toplantı ve webinarları video (MP4), ses (M4A) ve metin (chat) formatlarında yerel diskinizde veya Zoom Cloud’da saklama imkanı sunar. 

Entegrasyon 

Yoğun takviminizi düzenlemek ve takip etmek başlı başına zor. Zoom sistemini kolaylıkla üçüncü parti uygulamalarla güçlendirin. Ücretsiz eklentiler sayesinde, toplantıları doğrudan Outlook Takvim veya Google Takvim’den zamanlayın. Zoom’a online iletişim ve eğitim özellikleri eklemek için Vedubox’ı kullanabilirsiniz.

Sistem Uyumluluğu

SIP/H.323 ile Poly, Lifesize, Cisco, Tandberg, Huawei, AVer gibi birçok farklı sistemlerden Zoom Video Konferans sistemine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Linux, Mac, Windows donanımlarına sahip masaüstü veya mobil cihazlardan da rahatlıkla erişilebilir.

Kurumsal Hızlı Mesajlaşma

Toplantılar ve webinarlar arasında soru sormak, yorum yapmak, dosya ve link paylaşmak için Chat’i kullanabilirsiniz. Zoom Video Konferans sistemi; hızlı ve kesintisiz bir kurumsal mesajlaşma sağlar.

Zoom Odaları

Zoom Odaları, şirketlerin toplantı odalarını kullanma biçiminde devrim yaratıyor. Yazılım tabanlı bir oda sistemi olan Zoom Rooms, 1000’e varan etkileşimli video katılımcısıyla eşsiz, yüksek kaliteli video ve sesli konferans imkanı sunar. 

Dijital Tabela

Dijital tabela (Zoom Digital Signage), Zoom Rooms ekranında görüntüler, videolar veya web siteleri paylaşmanıza olanak tanır. Görüntülenecek birden fazla resim veya web sitesi ekleyerek dönüşümlü bir sıra yaratabilir, her birinin ne kadar süreyle kalacağını belirleyebilirsiniz.

Zoom Video Konferans Çözümleri sayesinde şirket içi iletişimi hem kolaylaştırın hem güçlendirin!

Zoom Video Konferans Çözümleri Nerelerde Kullanılır?

Zoom Video Konferans sistemi online toplantılar ve etkinliklerde işinizi oldukça kolaylaştırır. Sunum yapma, dosya paylaşımı, uzaktan uygulama yönetimi, uygulama paylaşımı ve kayıt alma gibi özellikler toplantıların verimini yükseltir. 

Zoom Video Konferans Çözümlerine başvurulan bazı alanları şunlar:

Sağlık Alanında Video Konferans

Pandemi koşullarının sınırlandırdığı yüz yüze görüşmeye alternatif olarak sağlık alanındaki hizmetlerden online yararlanabilirsiniz. Hasta-doktor veya doktorlar arası online iletişimi kolaylıkla sürdürün.

Kurumsal Alanda Video Konferans

Zoom Video ve Sesli Konferans sistemi sayesinde kamu personelleri evlerinden ya da bulundukları mekandan tek bir tıkla eğitimlerine devam edebilir, kurum içi toplantılara katılabilir. Vedubox’ın şirketler için Zoom’u nasıl güçlendirdiğine göz atın.

Fiziksel Engelliler için Video Konferans 

Fiziksel engeli olan kişiler için dışarıda iş imkanları bulmak zor olabiliyor. Zoom Video Konferans sistemi sayesinde engelli kişilerin online bir şekilde evinden ya da olduğu mekandan çalışması mümkün. 

Mobil Cihazlardan Bağlantı

Zoom Phone sayesinde, mobil bir şekilde toplantılara ve webinarlara rahatlıkla katılabilirsiniz. Apple İOS, Google ve Android cihazlarınıza indirebilir; video, telefon, toplantı ve sohbetlerinizi tek bir uygulamada birleştirebilirsiniz.

Görüntülü Toplantı ile Çalışma

Online toplantıları da fiziksel bir görüşme gibi yaşamak mümkün. Zoom Video ve Sesli Konferans sistemi düşük internet hızlarında dahi yüksek görüntü kalitesinde toplantılar düzenleyerek çalışmanızı sağlar. 

Afet ve Acil Durum Yönetimi

Gelişmiş görüntülü ve sesli iletişim teknolojisi sayesinde afet ve acil durum yönetiminde anlık mesajlaşma ve sesli konuşma yoluyla durum bilgisi alabilirsiniz.

Zoom Video Konferans sistemi toplantılar, webinarlar, eğitimler konusunda size destek sağlar. Bu sebeple önemli şirketler ve kurumlar tarafından sıklıkla kullanılıyor. 

Daha ayrıntılı bilgi edinmek için ilgili videomuzu izleyebilirsiniz.