Paylaş

animasyonlu video vyond

Animasyonlu Video Yapmanın Kolay Yolu: Vyond Nedir?

Görselliğin her şey olduğu günümüzde, gelişmiş web teknolojisi hayatın her alanında kolaylık sağlamanın yanı sıra artık görsel dünyaya hizmet eden platformlarla karşımıza çıkıyor. Gerek eğlence, gerek sosyallik, gerekse eğitim için hazırlanmış birçok platform hayatımıza girmiş durumda. Vyond da bu görsel dünyada kendini kanıtlamış bir video animasyon platformu. 

Animasyonlu Video Uygulaması: Vyond

Vyond teknik bir bilgiye sahip olmadan animasyonlar, grafikler yapabileceğiniz bir web 2.0 aracıdır. Vyond ile görsel içerikler hazırlamak çok pratik ve ayrı ayrı ücretler ödemeden görsel tüm işlerinizi yapabileceğiniz bir hizmet sunuyor. 

İş yerlerinde, okullarda, online eğitimde sadece sözel veya yazılı anlatım dönemi artık geçmişte kaldı. Hafızalarda kalabilmek için ilk önce göze hitap etmek gerekiyor. Böyle bir durumda ise bu tarz içerikleri hazırlamak için ya o işi bilmemiz gerekiyor ya da o işi bilen biriyle çalışmamız gerekiyor. Bu da hem zaman hem de para demek. Ancak Vyond sunduğu hizmetler ile paranızı cebinizde tutuyor ve vaktinizden çalmıyor.

Pratik ve kolay bir ara yüze sahip olan Vyond, browser (tarayıcı) ile çalışıyor. Yapmanız gereken Microsoft veya Gmail hesabınız ile bir üyelik oluşturmak. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra sizden Adobe Flash Player izni isteyecektir, izni verdikten sonra animasyonlu video yapmaya hazırsınız.

Vyond için Türkçe destek ve kurumsal satın alma için ETGİ Grup ekibi ile iletişime geçin.

Vyond Nasıl Kullanılır?

Vyond üyeliğinizi tamamladıktan sonra karşınıza çıkan ilk ekranda “Make a Video” yazısına tıklayınca size 3 seçenek sunuyor: Modern/Çağdaş, İş Dostu ve Beyaz Tahta Animasyonu olarak adlandırdığı seçeneklerin 3’ü de farklı kullanım amaçları ile karşımıza çıkıyor.

Hazırlayacağınız animasyonlu videonun amacı ve hedef kitlesine göre bu 3 seçenekten birini seçebilirsiniz. Daha sonra açılan sayfanın ortası seçtiğiniz tasarımı hazırlayacağınız kısımdır. Sağ üst köşede yer alan araç çubuğunda koltuk, karakter, text ve nota imgelerini seçerek içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Karakter butonuna basarak animasyon için karakterinizi seçebilir, isterseniz karakterinizi kendi zevkinize göre de özelleştirebilirsiniz. Karakter kullanırken yapmanız gereken tek şey istediğiniz karakterin üzerine geldikten sonra ona tıklayarak planınıza sürüklemek. Vyond’da her şey sürükle bırak şeklindedir ve seçtiğiniz tüm aksesuarları planda uygun yere bırakarak hayalinizdeki sahneyi oluşturabilirsiniz.

Karakter tasarımı açısından zengin bir kütüphaneye sahip olan Vyond gündelik, yemek servisi, devlet, sağlık hizmeti, tatlılar ve kostümler, sanayi, ofis, diğer meslekler, özel günler, spor dalları, çöp adam ve son olarak seyahat seçenekleri ile karakter yelpazesini geniş tutuyor. Aynı geniş yelpaze imkanını mekan seçme konusunda da tanıyor: Okul, kütüphane, hastane, ofis, bahçe vb.

Araç çubuğunda yer alan koltuk imgesine tıklayarak animasyonunuza çeşitli eşyalar da yerleştirebilirsiniz. Örneğin bir bilgisayar, bir otobüs, bir elma veya bir kedi gibi animasyonunuzda kullanabileceğiniz her şey Vyond’da yer alıyor. Nota imgesine tıklayarak animasyonlarınıza müzik de ekleyebilirsiniz. İster Vyond’un kendi kütüphanesinden seçtiğiniz müzikleri isterseniz kendi bilgisayarınızda yer alan müzikleri kullanabilirsiniz. Yine araç çubuğunda yer alan text imgesi ile yazılarınızı animasyonunuza dilediğiniz şablonlar ile yerleştirebilirsiniz.

Vyond, aynı zamanda kendi ses kaydınızı alma imkanı da tanıyor. Ses kaydını ister sunum yapmak için isterseniz karakterlerinizi konuşturmak için alabilirsiniz. Aynı zamanda kendi seslendirme özelliği ile yazdığınız metni okumasını da isteyebilirsiniz. Tercih size kalmış. Sol üst köşedeki araç çubuğunda yer alan kamera imgesi ile de tüm zaman boyunca yaptığınız işlemlerin ekran kaydını alabilirsiniz.

Karakterlerinizin üzerine tıkladığınızda sol üst köşede beliren aksiyon imgesinden karakterinizin duygu durumundan vücut pozisyonuna kadar birçok eylemi seçebilirsiniz. Tüm bu süreçleri sayfanın altında bulunan timeline üzerinden takip edebilir kesme, düzeltme işlemlerini yapabilirsiniz.

Vyond animasyonlu video oluşturmanın yanında size bir grafiker gibi infografik hazırlama imkanı da tanıyor. Zengin kütüphanesinde bulunan hazır şablonlardan yararlanarak bilgilerinizi görsel anlamda daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Çalışmalarınızı tamamladıktan sonra isterseniz arka planda kaydedip düzeltmek için geri dönebilir, isterseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yüksek kalitede indirme imkanı tanıyor. Daha düşük çözünürlükte GIF olarak da kaydedebilirsiniz.

Video Animasyon Nerelerde Kullanılır?

Vyond’u istediğiniz her şey için kullanabilirsiniz. Bireysel işlerinizde, kurumsal işlerinizde, eğitim programları hazırlarken pratik ve kolay kullanımı ile size yardımcı olacaktır. Vyond ile hem zamandan hem paradan tasarruf edebileceğiniz gibi ortaya profesyonel işler çıkartabilirsiniz.

Şirket personellerinize oryantasyon eğitimleri hazırlayabilir, şirket sunumlarını PowerPoint’ten daha ileriye taşıyarak unutulmaz hale getirebilirsiniz. Online eğitimin revaçta olduğu bu dönemde ister kurum olarak ister bireysel olarak vereceğiniz eğitimi Vyond ile hazırlayarak çağa ayak uydurabilirsiniz. Kurumlar arası iletişimde ürünlerinizin pazarlamasını yaparken uzun zaman ve yüksek bütçe gerektiren reklam filmleri yerine ürününüzü tanıtacak tanıtım videosunu Vyond ile hazırlamak çok pratik.