Paylaş

2560px Wacom logo.svg

Uzaktan Öğrenme: Wacom ile Derslerde Etkileşimi Artırın

Online eğitim gittikçe yaygınlaşırken Wacom tamamlayıcı bir teknoloji olarak uzaktan öğrenmede etkileşimi artırıyor. Etkileşimi ve iletişimi sürdürmek için öğretmenlere çok sayıda seçenek sunan Wacom, kolay kullanım özellikleriyle de tercih edilen bir eğitim aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Online Eğitimde Dijital Araçlar

Artık online eğitim koşulları içerisinde verimli bir ders etkileşimi konusunda uzmanlaştık sayılır. Gittikçe deneyimlerimizi arttırdığımız uzaktan eğitim konusunda verimliliğini artıran dijital araçlar ise en büyük yardımcılarımızdan biri oldu. Özellikle uzaktan öğrenme ve eğitim söz konusu olduğunda, Wacom One ile pratik bir şekilde ders etkinliğinin kalitesini artırmak mümkün.

Wacom grafik tablet, başta çizim ve fotoğraf düzenleme olmak üzere yazı ve çizim için tüm dünyada kişisel ve sanatsal amaçlarla kullanılıyor. Ancak, Wacom’un az bilinen bir başka kullanım alanı da uzaktan öğrenme. Wacom grafik tablet, çevrimiçi ders uygulamaları için öğretmen ve öğrenciler için öğrenme deneyimini zenginleştiriyor. 

Ders içi etkinlikler için görsel materyal kullanımının önüne açarak keyifli ve verimli bir ders sürecinin kapılarını aralıyor. Wacom kalemli grafik tabletini ders içi etkinliklerde kullanmak için rahatlıkla Windows ya da Mac bilgisayarlarınıza veya akıllı telefonunuza bağlayabilir ve daha görsel odaklı bir ders performansını etkinleştirebilirsiniz.

Verimli Bir Eğitim Sürecine Wacom Desteği

Wacom, görsel odaklı kullanımları sayesinde derse odaklanma ve dersi takip etme konusunda etkili uygulamalar sunuyor. Taşınabilir özelliğinden ötürü her yere götürebileceğiniz tablet, kullanımı rahat kalemiyle de pratik bir kullanım sağlıyor. Wacom, öğretmenlerin ve öğrencilerin çeşitli etkinlikler için kullanabileceği özellikleriyle uzaktan öğrenmeyi keyifli bir hâle getiriyor.

Wacom One’ı mevcut bilgisayarınıza bağlayarak ve gerekli ayarlamaları da yaparak verimli bir ders sürecini başlatabilirsiniz. Bir yandan bilgisayar ekranınızı paylaşırken bir yandan da rahatça grafik tablet aracılığıyla çizim, yazım ya da bir belge üzerinden not alma gibi işlemleri yapabilirsiniz.

Ne yaratmayı seviyorsanız, Wacom Intuos hayal gücünüzü destekler.

Wacom ile Uygulayabileceğiniz Ders İçi Etkinlikler

Uzaktan eğitim sürecini verimsiz kılan en önemli nedenlerden biri, sabit bir şekilde öğretmen ve öğrencilerin pasif durumda olmalarıydı. Özellikle öğretmenlerin ders anlatma şekilleri ve etkileşim olmadan derse devam etmeleri, bir süre sonra odaklanmayı da zorlaştırıyordu. Sürecin uzamasıyla öğretmenler ve öğrenciler tarafından da tercih edilen Wacom tableti ise etkileşim ve odaklanma için birbirinden farklı kullanımlara açık olarak hizmet veriyor.

Üstelik Wacom One, OneNote gibi dijital el yazısı programlarıyla eşleşerek derste öğrencilerin görebileceği tüm yazı yazma işlemlerini gerçekleştirmenize olanak tanıyor. 

Öğretmenlerin ders süreçlerinde kullanabileceği en dikkat çekici Wacom One etkinliklerinden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

wacom for business hospitality tourism esignature tax refunds stu 540

PDF Dokümanları Üzerine Not Alın

Wacom One sayesinde belge okuma ve üzerine not alma işlemi sandığınızdan çok daha kolay ilerliyor. Özellikle sözel içerikli dersler için kullanabileceğiniz PDF dosyaları için okuma, dosya üzerine not alma ve metinleri vurgulama seçenekleri için Wacom’un tabletini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca Wacom’un sezgisel ve hafif kalemleriyle not almak çok daha keyifli.

Microsoft 365 Uygulamalarında Wacom Kullanımı

Wacom, Microsoft 365 uygulamalarında kullanılabiliyor. Böylece, derslerin vazgeçilmez araçlarından biri olan PowerPoint slaytlarınızı daha da vurgulamak ve üzerine not alarak ilerlemek için Wacom’dan yararlanabilirsiniz. Yine Excel ve Word dosyalarına gereken notları almak için de Wacom’un fare yerine geçen tabletini ve kalemini rahatça kullanabilirsiniz.

Matematik Formülleri, Çizimler ve Zihin Haritası

Uzaktan öğrenme sürecinde öğretmenlere Wacom’un bazı kullanımları oldukça fayda sağlıyor. Özellikle matematik ve fen bilimleri dersleri için online eğitimin ve fare kullanımının sınırlarını aşmak Wacom ile mümkün hâle geliyor. Tam olarak istediğiniz şekli çizebilir ve farklı renk seçenekleriyle de şeklinizi vurgulayabilirsiniz.

Matematik dersleri için kullanabileceğiniz formüller, şemalar ve çizimler, öğrencilerin aktif olarak derse katılımlarına da olumlu katkı sunuyor. Ayrıca öğrenci ve öğretmenler tarafından sıkça kullanılan bir öğrenme ve öğretme yöntemi olan zihin haritası, Wacom ile çok daha eğlenceli bir şekilde oluşturuluyor. 

Öğrencilere Geri Dönüş İçin Notlar Hazırlayın

Etkileşimi ve iletişimi düzenli bir hâle getirmek için de Wacom’u ve OneNote’u kullanabilirsiniz. Oluşturduğunuz OneNote sayfalarını öğrencilerle paylaşabilir ve geri dönüşler için hızlıca iletişim kurabilirsiniz. 

Öğrencilere özel hazırladığınız konu için kişisel yorumlarınızı notun içine yazabilir ve öğrencinizin kolayca yorumunuzu görmesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde öğrenciler de kendi aralarında notlar oluşturarak birbirleriyle fikir ve bilgi alışverişinde bulunma olanağına sahip olabilir. 

20200107 184929 2 990x556 1

Wacom One ile Ekran Paylaşımı Yapın

Wacom’u ikinci ekran olarak kullanabilir ve yaptığınız tüm işlemleri ana monitörünüzde görüntüleyebilirsiniz.  Böylelikle ana bilgisayarınızda bir video izlerken ya da bir belge okurken grafik tabletinizle de notlar alabilirsiniz.

Wacom’un birbirinden farklı kullanımlara açılan özellikleri için Wacom’un web sitesini inceleyebilir ve tablet ile farklı kalemlere göz atarak verimli bir ders için kolları sıvayabilirsiniz.