Paylaş

kampanya videosu vyond

Cyber Monday İçin Kampanya Videosu ve GIF’i Nasıl Hazırlanır?

Her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyanın her yerinden şirketler Cyber Monday ve Black Friday (Türkçede Siber Pazartesi) için hazırlıklara başladı. Tüketiciler, yılın belli kampanya dönemlerinde daha fazla alışveriş yapmak için hazır. Ancak şirketler arasında rekabet yüksek ve dönemsel kampanyanızla öne çıkmak için biraz daha özenli olmanız gerekebilir.

Hedef kitlenizin ilgisini çekecek Cyber Monday ve Black Friday kampanyaları oluşturmak için sizi öne çıkaracak teknolojilerden faydalanabilirsiniz. Çünkü animasyonlu video ve GIF’ler, potansiyel müşterilerinizle hızlı ve güçlü bir şekilde etkileşime geçebilir. 

Animasyonlu bir video veya GIF, internette gezinen hedef kitlenizi web sitenize ya da e-ticaret sayfanıza çekmek için ilgi çekici detaylar kullanır. Animasyon, kampanyanızı hazırlarken insanların dikkatini çekmek için renkli arka planlar, eğlenceli efektlere yer vermenizi sağlar. 

Bu yazımızda animasyonlu video ve GIF kullanarak Cyber Monday ve Black Friday müşterilerini nasıl çekebileceğinizi açıklamak için oluşturduk. Bu önerileri, diğer özel indirim dönemleri ve hatta rutin kampanyalarınız için bile kullanabilir ve dönüşüm oranlarınızı artırabilirsiniz. 

Kampanya videonuzun türünü seçin

Cyber Monday ve Black Friday kampanyaları için mesajınızın ne olacağına karar verirken alışveriş yapanları satışa en çok neyin motive ettiğini keşfedin. Doğrudan bir indirim duyurusu, özellikle indirim odaklı alışveriş yapanları cezbedebilir. Diğer taraftan bir ürün demo reklamı, eğitim yoluyla teşvik edeceği için daha ikna edici olabilir. Karar vermenizi kolaylaştırmak için içerik türlerine göz atın:

Sade bir indirim duyurusu

Özellikle indirim odaklı müşteriler için, dönemsel kampanyanızı sade bir video veya GIF ile yapabilirsiniz.

Bu tür bir içerik için GIF kullanabilirsiniz. İndirim bilgisini bir görselle paylaşmak yerine sade ve ilgi çekici bir GIF yeterli olacak. Hareketli içerikler her zaman daha fazla dikkat çeker ve promosyon bombardımanında öne çıkmanıza yardımcı olur.

Teşekkür videosu

Kampanyanızı mevcut müşterilerinize teşekkür etmek ve bağlarınızı güçlendirmek için kullanabilirsiniz. İnsanlar böyle nazik tavırlardan hoşlanır ve markanıza yakınlık hisseder. Böylece mevcut müşterileriniz sadık müşterilere dönüşebilir.

Bu içerik türü için de bir GIF yeterli olabilir. Yine de farklı fikirleriniz varsa animasyonlu video hazırlayabilirsiniz. 

Aile odaklı bir mesaj

Tatilleri özel kılan aile ile vakit geçirmektir. Bir Cyber Monday ve Black Friday kampanyaları, Türkiye’de kutlamasak da pek çok ülkede Şükran Günü haftasına denk geliyor. Bu dönemde insanlar aileleriyle zaman geçirdiği için aile odaklı mesajlara daha fazla ilgi duyabilirler.

Bu mesaj için animasyonlu video kullanabilirsiniz. Çünkü animasyonlu video ile daha duygusal bir mesaj verme şansınız artar. 

Kampanya içeriğinizi oluşturun

Kampanya tanıtım videonuzu Vyond kullanarak dakikalar içinde oluşturabilirsiniz. Vyond, oynatılabilir bir animasyonlu video veya videonuzun otomatik olarak oynatılan bir GIF’ini oluşturmanıza olanak tanır.

Vyond ile henüz tanışmadıysanız, sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Vyond’da bir video oluşturun

Mesajınız 15 saniyeden uzun olacaksa veya ses içerecekse, promosyonunuz için animasyonlu bir video kullanmanız gerekir. Bir video, daha uzun olmasının ve ses içermesinin yanı sıra, fikrinizi daha fazla açıklamak için size daha fazla sahne ve karakter sergileme fırsatı verir.

Vyond’da videonuzu oluşturmanın en hızlı yolu bir şablon kullanmaktır. Her biri arka planlar, karakterler, aksesuarlar, efektler ve daha fazlasıyla önceden oluşturulmuştur. Böylece düzenleme için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.

Vyond’da bir GIF oluşturun

GIF’ler, kısa bir mesajla alışveriş yapanların dikkatini çekmenizi sağlar. Dikkat çekecek kadar hareketli ve odaklarını kaybetmeden müşterilerin ilgisini çekecek kadar kısa GIF’ler oluşturmak için Vyond’u kullanabilirsiniz.

Videonuzu oluşturmayı tamamladığınızda, animasyonlu bir GIF olarak dışa aktarmanız yeterlidir.

Yüksek kaliteli bir GIF’in genellikle yalnızca 5 ila 15 saniye uzunluğunda olduğunu unutmayın. GIF’ler ayrıca kare başına 256 renkle sınırlıdır, bu nedenle kullandığınız renk sayısını sınırlamak ve gradyan arka planlardan kaçınmak en iyisidir.

Vyond kullanmaya başlamak ve Vyond hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satış hedeflerinize ulaşabildiğiniz bir kampanya dönemi dileriz!