Paylaş

Güvenli Bir Online Toplantı İçin Zoom Doğru Tercih Mi 1

Güvenli Bir Online Toplantı İçin Zoom Doğru Tercih Mi?

İşlerini dijital ortamda sürdürmek isteyen bir şirket, gönüllüleriyle bir araya gelmeye çalışan bir organizasyon, online eğitim vermeyi planlayan bir okul ya da sadece sevdikleriyle görüşmek isteyen bireyler olabilirsiniz. Corona’nın sebep olduğu izolasyon, tüm bu ihtiyaçlar için Zoom’u önemli bir araç haline getiriyor. Bu nedenle, Zoom’un kullanıcı sayısı sürekli artarken, Zoom ekibi, ürünü sürekli geliştirmeye devam ediyor.

Bir anda artan kullanıcı sayısı ile birlikte kaçınılmaz olan sorunları ve soruları gidermek için Zoom ekibi sıkı bir çalışma yürütüyor. Böylece en iyi online toplantı, online eğitim ve online konferans hizmetini sunmayı ne kadar önemsediğini gösteriyor.

Zoom’u Mart ayında günde 200 milyonun üzerinde kullanıcı toplantılarını yürütmek için kullandı. Bu sayı geçen yılın Aralık ayında 10 milyon civarındaydı. Artışı göz ardı etmek mümkün değil. Bu da Zoom’un teknik ve müşteri hizmetleri ekibi için hatırı sayılır bir çalışma yoğunluğu anlamına geliyor.

Zoom güvenli mi?

Artan online toplantı, konferans ve eğitim ihtiyaçları için Zoom önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkarken insanların kafasında bu uygulamanın ne kadar güvenli olduğu sorusunun belirmesi son derece normal. Elbette, internette kurumsal veya kişisel olması fark etmeksizin bilgilerimizin iyi korunduğundan emin olmak istiyoruz.

Bilgi güvenliği konusunu son dönemde merkezine alan Zoom ekibi, güvenlik ve gizlilik konusunda ürününü geliştirerek bu kaygıya olumlu dönüş yapıyor. Girişimciler ve büyük şirketler, uygulama kullanıcılarının büyük bir kısmını oluşturuyor. Son dönemli bu kullanıcılar arasında eğitim ve sağlık gibi farklı sektörlerden de çok sayıda kullanıcı katıldı.

Beklenmedik kullanıcı artışının platformun gelişmesi için önemli bir fırsata dönüştüğünü görüyoruz. Farklı alanlarda çalışan yeni kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda gelen geri bildirimler sayesinde Zoom, güvenlik ve gizlilik konunda önemli adımlar atarak, kullanıcılarının kaygısını gerçekçi çözümlerle ortadan kaldırıyor. Bu çözümler sayesinde Zoom, beklenmedik koşullarda doğru adımlarla çok daha iyi hizmet veren bir platforma dönüşüyor.

Zoom Güvenlik Politikası yeniden düzenlendi

Kullanıcıların kafasındaki soru işaretlerini gidermeyi öncelikli gündem haline getiren Zoom, Corona koşullarında Güvenlik Politikalarını ve uygulamalarını yeniden düzenledi. Özellikle Facebook ile bir araya geldiğinde oluşabilecekgüvenlik açığını ortadan kaldırmak için Facebook SDK’yı kaldırarak çalışmalara başladı. Böylece insanların bu konudaki tereddütlerinin önüne geçildi.

Toplanan veri konusunda şeffaf bir politika izlemek için güvenlik politikasını daha açık hale getirdi ve asla kullanıcı verisi satmadığını ve satma niyeti olmadığını ilan etti.

Sanal okul kullanımına özel yönetici rehberini halka açtı. Böylece kullanıcının bilgi eksikliğinden kaynaklanabilecek güvenlik açıklarının önlenmesi hedeflendi. Güvenli sanal sınıflar oluşturmak için politikalarını güncelledi ve kullanıcılarını bilgilendirdi. Nisan ayı itibarıyla kullanıcı takip özelliğini kalıcı olarak kaldırdı.

Tüm bu gelişmeler sonunda güncel haliyle Zoom, çok daha güvenli bir uygulama halini aldı. Ancak Zoom ekibi, burada durmaya niyetli değil. Ürünün %100 müşteri memnuniyeti sağlaması için çalışmalarına devam ediyor.

Zoom’un Global ve Türkiye yetkili iş ortağı olarak satış ve destek hizmetlerini de firmamız sunmaktadır.

www.zoomvideokonferans.com
etgigrup.com

Ayrıca geliştirmiş olduğumuz ZOOM’a entegre ürünlerimiz ile müşteri ihtiyaçlarını 360 derece karşılayacak çözümler ürettik.

Online Toplantı Yönetimi
http://tes.vedubox.com

Müşteriye Özel e-Eğitim (LMS) ve Canlı Eğitim Sistemi
www.vedubox.com

Müşteriye Özel Online Toplantı ve Etkinlik Yönetim Sistemi (Webinar, Kongre)
www.vedubox.com

Özel Ders Sistemi (Özel Ders Öğretmen, Koç, Kreş, Freelance Kullanımı) www.ozelderssistemi.com
www.onlinetutoringsystem.com

Doktor/Psikolog Hasta Görüşme Sistemi
www.virtualconsultationbox.com [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]