Paylaş

Neden Vedubox Kullanmalısınız

Neden Vedubox Kullanmalısınız?

Vedubox’ın avantajları ve diğer rakiplerinden ayıran farkları;

Vedubox’ın rakipleri ile arasında teknik ve kullanım açısından birçok fark bulunmaktadır.

Yerli ürün Vedubox tüm dünyaya hizmet verebilecek şekilde Türk mühendisleri tarafından tasarlandı. Oldukça özel ve sıradışı ölçeklenebilir, yüksek teknoloji, entegre, güvenli, ekonomik ve ölçeklenebilir bir teknik alt yapı geliştirildi. Çok uzun yıllardır çok sayıda müşteri tarafından kullanıldığı içinde inanılmaz bir kullanıcı deneyimi oluştu.

Vedubox rakiplerine göre hem teknik hem de hizmet kalitesi açısından birçok avantajları bulunmaktadır.

Öncelikle eşsiz bir kullanımı deneyimi ve entegre özellikler sunmaktadır.

Örneğin piyasada satılan bir çok sistem ile kıyasladığımızda; diğer sistemler bir çok entegre özelliklere bulundurmazlar Vedubox ise online eğitim yönetimi, içerik sunumu, canlı ders – toplantı -webinar, online ödeme, sms, email, anket, sınav v.b. gibi bir çok özellik entegre bir şekilde sunar. Rakip ürünlerde ciddi performans sorunları yaşanırken, kayıtlı videolarda görüntü ve seste kaymalar gibi problemler ortaya çıkar. Ayrıca rakiplerin canlı ders-video konferans- webinarlarında ciddi performans sorunları da vardır. Ayrıca ekran paylaşımı ve etkileşim özellikleri de oldukça kısıtlıdır.

Bir başka rakibimiz ise açık kaynak kodlu bir yazılım olan moodle/sakai ve bigblue button gibi yazılımlardır. Benzer şekilde performans, donma, ses ve görüntü kaybı yaşanmaktadır. Bu sistemlerin arayüzüde epey karmaşık ve kullanıcı dostu değildir.

Dolayısıyla sistemimiz her türlü kurum/şirket/eğitim kurumu ve farklı kullanım için eşi benzeri olmayan bir kullanıcı deneyimini entegre online eğitim, uzaktan eğitim, uzaktan çalışma, canlı ders, seminer, online toplantı -video konferans özellikleri ile birlikte sunmaktadır.

Vedubox’ın farklarını ve avantajlarını sıralayalım:

• Bulut Teknolojisi – Microsoft Azure – Google Cloud
Microsoft ve google teknolojilerini kullanarak Vedubox’ı geliştiriyoruz. Bu sayede binlerce kullanıcı herhangi bir sıkıntı ya da hız problemi yaşamadan sistemimizi kullanmaktadır.

• Canlı Ders/Video Konferans/Webinar Kalitesi
Vedubox içerisinde aynı seansda/odada çok sayıda katılımcının olabildiği donmayan ve tam bir etkilişimli çalışma ve öğrenme ortamı sunan canlı ders, video konferans ve webinar modülü yer almaktadır.

• Sınırsız Ders/Toplantı/Webinar Oluşturabilme
Aldığınız anlık lisans/oda sayısına göre her bir lisans için sınırsız istediğiniz kadar canlı ders/toplantı/webinar oluşturabilirsiniz.

• Sınırsız Öğretmen/moderatör, Şube/Birim Yöneticisi ve Sistem Yöneticisi Oluşturma
Bu rollerdeki kullanıcılar kapasitenizi etkilemez kotanızdan düşmez. İstediğiniz kadar öğretmen/moderator/yönetici kullanıcısı ekleyebilirsiniz.

• Canlı Ders/Toplantı/Webinar – Sanal Sınıf Görüntü, Ses ve Kayıt Kalitesi ( Senkron Dersler)
Canlı derslerinizde herhangi bir donma yaşanmaz, yüksek kalitedeki görüntüyü normal internet hızlarında dahi iletebilirsiniz. Canlı dersler otomatik olarak kayıt edilir ve canlı ders kayıtlarında herhangi ses görüntü kayması yaşanmaz. Patentli bir video sıkıştırma teknolojisini kullanıyoruz.

• Canlı Ders – Sanal Sınıf Kolaylığı
Sanal sınıfımız sizlerin kullanım kolaylığınıza göre tasarlanmıştır. Bilgisayarınızdan herhangi bir dosyayı dokümanı videoyu sanal sınıfa yüklemeden direkt olarak paylaşabilir, üzerinde yazım çizim yapabilirsiniz. Çoklu etkileşim sağlayabilirsiniz.

• Yüksek Kapasiteli Canlı Ders/Toplantı/Webinar Kaydı
Sisteminen en düşük canlı ders/toplantı/webinar kayıt kapasitesi 100 GB den başlar ve yüksek sıkıştırma teknolojisi sayesinden yüksek kalitedeki görüntüyü düşük boyutlarda sisteminizde tutabilirsiniz. Dolayısıyla her bir canlı ders/video konferans/webinar kaydı oldukça düşük yer kaplar. Bilgisayarınıza ya da sisteme kayıt edebilirsiniz. (Cüzi bir ücret karşılığı bu alanları yükseltebilirsiniz.)

• Yüksek Depolama Alanları
Vedubox pro versiyonunda sistem içerisine (eğitimlere, kütüphane v.b. modüllere) içerik (doküman, video, resim v.b.) yüklenebilir. Her bir müşterimize sistemde yeterli dosya depolama imkanı sunulmaktadır. (Çok aşırı kullanımlarda cüzi bir ücret karşılığı bu alanları yükseltebilirsiniz.)

• Sınırsız Eğitim Paketi Oluşturabilme
Farklı dersleri paketleyerek sınırsız eğitim paketleri oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir öğrenciye istediğiniz kadar farklı paketi atayabilir ya da satabilirsiniz. Bu durum sistemin kapasitesini ya da sizin maliyetinizi etkilemez.

• Sınırsız Subdomain Yönlendirebilme
Sistemleriniz için online.kurumwebadresi ya da akademi.kurumwebadresi ya da
toplanti.kurumwebadresi v.b. gibi subdomain ile sisteminizi kullanabilirsiniz.

• Entegre SMS ve e-Mail Gönderimi
Sms ve e-mail ile öğrencilerinize uzaktan eğitim sisteminizle ilgili bilgilendirmeler yapabilirsiniz.

Örnek olarak canlı derse/toplantıya başlamadan önce sms ve e-mail ile hatırlatma yapabilirsiniz. Sistemimiz www.netgsm.com.tr ile entegre çalışmaktadır. NETGSM e Etgi Grup” kodu ile üye olabilir. Aldığınız SMS paketlerini Vedubox da kullanabilirsiniz.

• Basit ve Kolay Kullanımlı Modern Arayüz
Öğrencileriniz, kullanıcılarınız öğretmenleriniz ve diğer kullanıcılar sistem içerisinde kaybolmaz ve sistemi kolayca kullanabilirler.

• Yıl Boyu Destek ve Sistem Eğitimi
Yıl boyu teknik ekibimizden email, telefon ve video konferans destek hizmeti alabilirsiniz. Biz sizin yanınızdayız.

• Sürekli Gelişen Yazılım Altyapısı ve Son Teknolojilere Uyumluluk
Uzman mühendis ekibimiz sürekli son teknolojileri takip ederek sistemi geliştirmektedir. Teknoloji konusunda dünya devi teknoloji firmalarıyla işbirlikleri yaparak yazılımını üstün kılmaktayız.

• Eşsiz Özellikler
Vedubox interaktif video, akıllı içerik yönetimi, sıralı içerik yönetimi gibi birçok eşsiz özelliği içerir.

• Gelişmiş Raporlama ve Analiz
Eğitimlerinizle, canlı derslerinizde/toplantılarınızda ve online satışlarınızla alakalı detaylı raporlamalar alabilir ve verilerinizi analiz edebilirsiniz.

• Minimum İnsan Kaynağı Gerektiren Otomatik Sistem
Başka sistemlerde manuel olarak yapılan ve insan kaynağı gerektiren zaman ve para masrafı olan bir çok işlem Vedubox’da otomatik olarak yapılır.

• Modüler ve Entegre Sistem
Vedubox’da birçok modül ve özellik birbiri ile entegre olarak çalışır. Tek bir kullanıcı adı ile öğrenci hem videolarınızı izleyebilir, hem canlı derslere katılabilir hem de sınavlara girebilir.

• Mobil Cihazlardan ve Tabletlerden Erişim
Android ve IOS cihazlarınızdan sorunsuz olarak Vedubox’ı kullanabilirsiniz. Google Chrome kullanımını öneririz.

• Entegre Online Ödeme – e-Ticaret/Satış Modülü
Sistemimiz içerisinde opsiyonel olarak sunulan e-Ticaret Modülü sayesinde UDEMY benzeri bir online satış portali oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir kullanıcıya istediğiniz kadar farklı paketi satabilirsiniz. Bu durum sistemin kapasitesini ya da sizin maliyetinizi etkilemez. Kullanıcılarınız ödemelerini yaptıktan sonra direkt sisteme erişebilirler. Satış ile ilgili raporlama da alabilirsiniz.

• Entegre Destek Özelliği

Kullanıcılarınıza sistem içerisindeki destek modülü sayesinde direkt destek verebilirsiniz böylece telefon trafiğinizi ve iş yükünüzü azaltırsınız.

www.vedubox.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]