Paylaş

Online Etkinlik Yonetimini Etgi Grup ile Gerceklestirin 1

Online Etkinlik Yönetimini Etgi Grup ile Gerçekleştirin

Kişisel gelişim, konferans, seminer gibi birçok amaçla düzenlenen etkinlikler oldukça fazlalaştı. Uzmanlık alanıyla ilgili bilgi paylaşımlarını takip etmek isteyen kişiler etkinliklere daha fazla zaman harcamaya başladılar. Haliyle gerçek dünyada düzenlenen etkinliklerden bazılarına, çeşitli sebeplerle katılım mümkün olmamaktadır.

Bu sebeplere, dünyayı etkileyen salgın gibi durumları da eklediğimizde, etkinliklerin yöntem değiştirmeleri şart haline gelmiştir. İşte bu şartlardan dolayı online etkinliklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Online etkinlikler sayesinde birçok masraf kaleminden kurtulmak mümkündür. Ayrıca katılımcıların daha fazla etkinliğe katılabilmesi de olasıdır.

Online Etkinlik Nedir?

Etkinlikler, bilimsel amaçlı, toplantı amaçlı, dernek vakıf organizasyonları vb. şeklinde gerçekleşebilmektedir. Bir etkinliğin gerçekleşmesi için katılımcıların bulunması, konuşmacıların olması, belirli bir ücret karşılığı veya ücretsiz gerçekleştirilmesi, bir organizasyon düzenlenmesi gerekmektedir. Seminer, konferans, buluşma, toplantı gibi birçok amaçla gerçekleştirilen etkinlikler çeşitli sebeplerle internet ortamında gerçekleştirilebilir. Bu durumda, internet ortamında gerçekleştirilen etkinliklere online etkinlik denmektedir.

Neden Online Etkinlik?

Etkinliklerin gerçekleştirilmesi, birçok masraf kalemini ortaya çıkarmaktadır. Etkinliğin düzenleneceği mekanın tutulması, etkinliğin büyüklüğüne göre organizasyon şirketiyle anlaşılması, konuşmacılara ödenecek ücretler vb. gibi masraf kalemleri etkinliği yorucu ve pahalı hale getirmektedir. Karşılığında, katılımcılarından belirli bir ücret almak da katılımcılar için sorun teşkil edebilmektedir. Katılımcıların etkinliğe ulaşımı, başka şehirlerde olmaları durumunda konaklama ücretleri vb. ele aldığımızda hem etkinliği düzenleyenler hem de etkinliğe katılanlar için sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Online etkinlikler ile bu saydığımız problemlerin birçoğu ortadan kalkmaktadır. Organizasyon için sadece online etkinlik altyapılarına ve konuşmacılara ücret ödemek, katılımcıların sadece katılım ücretleri ödemesi masrafları oldukça düşürmektedir. Aynı zamanda, maddiyattan daha önemli bir şey olan zaman kullanımı konusunda da online etkinliklerin büyük avantajları vardır.

Online Etkinlik Yönetimi Nedir?

Bir dernek veya vakıf, eğitim kurumu, şirket ya da başka bir organizasyonun etkinlik düzenlemek için karar alması ve bunu hayata geçirmesi yukarıda saydığımız sebeplerle oldukça yorucu olmaktadır. Bu yorucu süreç ve masraf kalemlerinden kurtulmak ve etkinliğin içeriğini kalıcı hale getirmek için online etkinlikler gerçekleştirilmelidir. Online etkinliğin düzenlenebilmesi ve doğru bir şekilde yürütülebilmesi için online etkinlik yönetimi yapılmalıdır. Online etkinlik yönetimi, online etkinliğin düzenleneceği altyapıyı hazırlamak, katılımcıları yönlendirmek, konuşmacılara eğitim vermek, etkinlik boyunca herhangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli tedbirleri almak gibi birçok konuyu içermektedir.

Bu hizmet, güçlü altyapıya sahip, uzman kadroları bulunan firmalardan alınmalıdır. Çünkü, aynı anda yüzlerce kişinin dahil olacağı, herhangi bir problemde büyük sorunlar ortaya çıkacak bu süreç ancak güçlü altyapı ve uzman kadrolar ile yürütülebilir. Bu konuda Etgi Grup olarak online etkinlik yönetimi konusunda müşterilerimize en iyi hizmeti sunuyoruz. Zoom partnerliğimizle sunduğumuz ve Zoom’un tüm özelliklerini kapsayan online etkinlik altyapımız sayesinde, katılımcıların ve konuşmacıların internet altyapılarına bağlı olarak, kesintisiz yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sunmaktayız.

Online Etkinlik Yönetimi Çalışmasına Neler Dahildir?

Etgi Grup olarak sunduğumuz online etkinlik yönetimi çalışmasında birçok konuda destek sunulmaktadır. Öncelikle, etkinliğin başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için çalışılmaktadır. Bu kapsamda altyapının oluşturulması ve konuşmacıların ve tercümanların sisteme dahil edilmesi gerçekleştirilmektedir. Bunun ardından, etkinlikle ilgili kurum personellerine eğitim vermek de hizmete dahildir. Zira, etkinliğin gerçekleştirilmesi için katılımcıların sisteme dahil edilmeleri gerekmektedir.

Bu konuda kurum çalışanlarının herhangi bir sorunla karşılaşmamaları gerekir. Bunların ardından etkinliğin zamanında ve sorunsuz başlatılması için sistemin çalıştırılması gelmektedir. Bu süreçte de herhangi bir sorun olmaması, olacaksa anında müdahale edilmesi için teknik destek sunulması da çalışmaya dahildir. Etkinlik kaydının alınması ve sona erdikten sonra kaydın teslim edilmesi de çalışma içerisinde yer almaktadır. Son olarak da etkinlik raporunun sunulması hizmeti de verilmektedir.

Etgi Grup, online etkinlik yönetimi kapsamında dünyanın en iyi video konferans aracı Zoom ile çalışmaktadır. Etgi Grup olarak Zoom partnerliğimizi bu hizmet kapsamında müşterilerimize sunuyoruz. Zoom’un tüm özellikleri online etkinlik yönetimi kapsamında alınan hizmete dahildir. Bunlardan birisi yüzlerce katılımcının aynı anda etkinliğe katılabilmesidir. Bir diğeri de daha uzun süreler video konferansın sürdürülmesidir. Kısacası, Zoom’un en yüksek paketine dahil olan tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

Etgi Grup olarak sunmuş olduğumuz online etkinlik yönetimi hizmeti hakkında detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.