Paylaş

whatsnew db10 41

Animasyon Video Hazırlamak İçin Kullanabileceğiniz En İyi 4 Araç

animasyon video hazirlamak

Animasyon video hazırlamak size uzak ve imkânsız mı geliyor? Tüm bu olumsuz düşünceleri bir kenara bırakın. Çünkü teknoloji çağında size animasyon video hazırlamak için yardımcı olabilecek pratik araçlar var.  

Video animasyon kullanım alanları

Günümüz iş dünyasında şirketler, eğitimler için animasyon videoları tercih ediyor.  Animasyon video hazırlama programları ve online animasyon yapma siteleri hayatımızı kolaylaştırıyor. Özgün ve yeniliklere ayak uyduran şirketler, farklılık yaratmak adına sunumlarında animasyon kullanıyor, hazır animasyon videolarından faydalanıyor. 

Influencerlar, sosyal medya fenomenleri, animasyonlu internet reklamları hazırlıyor. Şirketler ise eğlenceli, sıradanlıktan uzak, ilgi çekici sunumlar ya da şirket için tanıtımlar yapıyor. Online eğitim verenler de dikkat çekici, öğretici videolar hazırlıyorlar. Kısaca diyebiliriz ki, animasyon video çok farklı alanlarda kullanılıyor.

Aslında günümüzde animasyon, özgünleşme ve farklılaşma göstergesi. Peki animasyon video nasıl hazırlanır? Bunun için birçok animasyon video hazırlama programı, video animasyon uygulamaları ve online animasyon hazırlama siteleri mevcut. Bunlardan öne çıkan dördünü birlikte inceleyelim.  

Vyond

Her insanın kendine has yetenekleri vardır. Birimiz çok iyi çizim yaparken, birimiz çok güzel şarkı söylüyoruz. Ama bunlar istediğimiz bir şeyi yapmamıza engel olmamalı. Vyond ile artık çizim yapamamak animasyon video hazırlamaya engel değil.

Herhangi bir teknik bilgiye ve çizime ihtiyaç duymadan Vyond sayesinde hayalinizdeki animasyon videoları hazırlayabilirsiniz. Üstelik Vyond’un arayüzü çok basit ve anlaşılır. Bu sebeple de Vyond, en çok sevilen video animasyon hazırlama uygulamalarından biri.

Kullanması basit diye hazırlanan animasyonların da basit olacağını sakın düşünmeyin. Animasyonunuz için gerekli her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Bu animasyon video hazırlama programı ile seçtiğiniz görsellere ve karakterlere hareket verebilir; istediğiniz sesi ekleyip, her sahnenin ayarlamasını ayrı ayrı yapabilirsiniz. 

Bunca emeğinize karşılık insanların animasyonunuzu en yüksek kalitede izlemesini istemek en doğal hakkınız. Vyond bunu da düşünmüş. Animasyonunuzu HD ve Full HD kalitede bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. 

Plotagon

Animasyon video hazırlamak için kullanabileceğiniz bir diğer ürün Plotagon. Şirket sunumları ya da eğitim videoları ve sunumları için Plotagonu kullanabilir çizim yapmakla uğraşmadan, saatlerce storyboard çizmeden karakterlerinizi oluşturabilirsiniz. Zaman kazanmak için uygulamanın çok sayıda çeşit karakter seçeneğini kullanabilir ya da kendi karakterinizi tasarlayabilirsiniz. Ayrıca, hazır animasyon videoları da size çok fazla fikir verecektir.

Karakterinizi seçtikten sonra animasyonunuzun geçeceği sahneyi de 200’ün üzerinde mekan alternatifi arasından belirleyebilirsiniz. Bunların içinde hastaneden okula, doğal ortamlardan uzaya kadar birçok farklı yer mevcut. 

Diğer bir harika özelliği ise seslendirme kolaylığı. Diyaloglarınızı kendiniz seslendirebileceğiniz ya da uygulanın sizin için seslendirmesini tercih edebilir. İkinci seçenek için yapmanız gereken tek şey diyaloglarınızı uygulamada yazıya dökmek.

Video animasyon uygulamasının diğer bir kolaylığı ise Android ve IOS uyumlu telefonlara indirilebiliyor olması. İsterseniz bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Hem kolay hem de profesyonel olan bu uygulamaya mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Powtoon

Eğitimin en verimli hâlinin eğlenceli ve dikkat çekici olanı olduğunu mu düşünüyorsunuz? O zaman animasyon video hazırlama programı Powtoon ile tanışma vakti gelmiş demektir. 

İlginç şekiller, resimler, şablonlar kullanarak öğrencilerinizin gözünü alamayacağı animasyon videolar hazırlayabilirsiniz. Yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayarak, çok başarılı animasyonlar ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik videolarınızı kolayca Youtube gibi video içerik platformlarında yayınlayabilirsiniz. Tek dezavantajı, kullanım dilinin İngilizce olması. Bu noktada ETGİ Grup, Türkçe satış sonrası destek ile bu zorluğu aşmanıza yardımcı oluyor.

VideoScribe

VideoScribe beyaz tahta için tasarlanmış animasyon video hazırlama programıdır. Beyaz tahta deyince daha çok eğitim ve tanıtım animasyonları ön plana çıkıyor. Siz de bu alanlarda videolara ihtiyaç duyuyorsanız bu programı mutlaka denemelisiniz.

Uygulama içindeki kütüphanenin arama kısmından dilediğiniz kelimeyi yazarak arama yaparak hazır içeriklerden yararlanabilirsiniz. Kendi içeriklerinizi uygulamaya yükleyerek çizime dönüştürebilirsiniz. Kullanımı çok basit; anlaşılabilir ve sade bir arayüzü var.

Animasyonunuzun ince ayarlarını zevk ve ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz kısımlara efekt ekleyebilir, müzik kütüphanesinde yer alan binlerce müzik arasından seçimler yapabilirsiniz. Tüm çalışmalarınız bittikten sonra da Full HD çıktı alabilir ya da animasyonu tamamladıktan sonra direkt YouTube kanalınıza yükleme yapabilirsiniz.  

Video animasyon hazırlamak artık çok kolay

Sizler için farklı farklı özelliklere sahip, işinize yarayacak, en başarılı video animasyon hazırlama programlarını ve video animasyon hazırlama uygulamalarını paylaştık. Bu programları kullanmaya başlamadan önce ihtiyacınız olan iki şey var: 

Birincisi kendinize inanmanız. Kendinize inanın diyoruz; çünkü animasyon yapmak gözünüzde büyüttüğünüz kadar zor değil. Çok üstün çizim ve teknoloji becerine ihtiyacınız yok. 

İkincisi ise animasyonu ne için yapacağınıza karar vermek. Böylece ihtiyacınız olan en doğru uygulamayı kolaylıkla seçebilirsiniz. 

Film tadında bir animasyon yapmak istiyorsanız, gözünüz kapalı Plotagon’ı tercih edebilirsiniz. Tamamen öğrencilerinize ders vermek amaçlı bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, ilk sıraya Powtoon’u koyabiliriz. “Sadece beyaz tahta animasyonlarıyla ilgileniyorum.” diyorsanız, VideoScribe’a kesinlikle şans vermelisiniz. Çizim yapmadan kaliteli animasyon yapmak istiyorsanız en iyi tercihlerden biri Vyond olacaktır. 

Animasyon video hazırlamak konusunda daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.