Paylaş

Yetenek Gelişimi ve Sadakati Zirvesi, 30 Eylül 2021’de gerçekleştirildi.

Türkiye’nin yetenek liderleri Vedubox ve Biggloyalty destek sponsorluğunda Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık tarafından çevirimiçi olarak 30 Eylül 2021’de “Yetenek Gelişimi ve Sadakati Zirvesi” gerçekleştirildi.

Mercer 2021 Yetenek Eğilimleri Araştırması’na göre Türkiye’deki firmaların yüzde 55’inin planlarında ilk sırayı kritik yetenek havuzlarının oluşumu için iş gücünün yeni beceriler geliştirmesi (reskilling) ve mevcut becerilerinin tazelenmesi (upskilling) aldı.

Bu zirvede; dijital çağın ve hibrit çalışmanın derinden etkilediği yetenek yönetimi sürecinde potansiyellerin gelişimi ve kuruma sadakatlerini sağlamak için yapılması gerekenleri Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının yetenek ve İK liderleri tarafından aktarıldı. Zirve sırasında gerçekleştirilen canlı anketlerde; katılımcı şirketlerin birçoğunda Yetenek Yönetimi süreçleri ile ilgili çalışmalar yapıldığı, bununla birlikte geliştirilmesi gerektiği gözlendi.

Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık tarafından düzenlenen zirve, 30 Eylül 2021 tarihinde Vedubox ve Biggloyalty destek sponsorluğunda çevirimiçi olarak gerçekleştirildi.

Dr.Zeki Yüksekbilgili’nin MC olarak görev aldığı zirvede; Pınar Yamaner (Alarko Holding – İnsan Kaynakları Direktörü), Umut Önen (Kibar Holding – Yetenek Yönetimi ve İşveren Markası Müdürü), Yasemin Bingöl (Hedef Filo – İnsan Kaynakları Direktörü), Osman Özdemir (TürkTraktör – İnsan Kaynakları Direktörü), Serdar Angün (Vedubox – Satış Müdürü), Prof.Dr. Uğur Zel (LC Waikiki – Kurumsal Akademi / Yönetim Bilimleri Danışmanı), Murat Burak Gürsoy (Biggloyalty Türkiye – Satış Müdürü), Banu Engür (Abdi İbrahim İlaç – İnsan Kaynakları Müdürü), ve Öykü Dalgün Acar (Pierre Fabre Türkiye – İnsan Kaynakları Direktörü) konuşmacı olarak yer aldılar.