Paylaş

Animasyonlu Video İçerik ve Sunumlarınızı İyileştirmek İçin 7 Adım

Yüksek bütçeler olmadan, kısa zamanda çarpıcı animasyonlu video sunumları oluşturmayı mı hayal ediyorsunuz?

Bu konuda yalnız olmadığınız kesin! Modern dünyada durmaksızın akıllara durgunluk veren videolar yaratılıyor ve en yeni, en gösterişli içeriğe ayak uydurmaya çalışmak büyük çaba gerektiriyor.

Bu durum artık değişecek! Powtoon bu konuda yardımınıza yetişmek için geliştirildi ve sadece birkaç basit adımda, video sunumlarda uzman düzeye ulaşmanızı sağlayacak.

  1. Bir Animasyon Stili Seçin

Duruma, hedef kitlenize ve iletmek istediğiniz mesaja bağlı olarak, sunumunuzun uygun bir görünüm ve stile ihtiyacı olacak. Powtoon her duruma uygun olabilecek beş farklı sunum stili sunuyor, böylece duruma göre sunumunuzu özelleştirebilirsiniz. 

Çizgi filmler

Eğlenceli, neşeli karikatür stili, uzun sunumların arasına kısa bir anektod olarak eklenebilir; materyalleri öğrenmek ve kaybolan dikkati yeniden yakalamak için mükemmel bir seçimdir.

Beyaz tahta

Diğer animasyon stillerinden farklı olarak, Beyaz Tahta animasyonu fikirlerin kolayca ifade edilmesine izin verir ve böylece dikkati çok daha uzun süre cezbeder. Bu stilin bilgilerin kalıcılığını %15 oranında artırdığını biliyor muydunuz! İşte bu sebepten Beyaz Tahta stili karmaşık konuları açıklamak için mükemmeldir.

Modern Edge

Bu stil her tarza ayak uydurabilir; kurumsal, küçük işletme, kişisel kullanım ve daha fazlası. Çalışanlarınızın veya öğrencilerinizin çeşitliliğini temsil eden karakterler yaratmak istiyorsanız, Modern Edge kesinlikle sizin için.

Real Style

Çarpıcı stok görseller ve videolar aracılığıyla oluşturulan Real Style, son derece profesyonel bir görünümdür. İş toplantıları, kurumsal toplantılar veya daha ciddi duyurular için mükemmel bir seçimdir.

Bilgi grafiği

Bir sonraki toplantınızda sunacak çok fazla veriniz mi var? Sunumunuz rakamlar yüzünden bunaltıcı veya sıkıcı olmak zorunda değildir. Infographics, bilgileri tüketmesi ve saklaması kolay bir şekilde sunmanıza olanak tanır.

  1. Şablonunuzu Özelleştirin

Sunumlarınızda doğru şablonu seçmek, hedef kitlenizin dikkatini çekmek ve aynı zamanda mesajı zihinlerine yerleştirmek için çok önemlidir. Şablonları ve her birinin özel tasarımını, müziğini ve animasyonlarını kullanarak video oluşturma işleminizle izleyicilerinizi büyüleyin. Yapabileceğiniz ilgi çekici ve sıradışı videoları denemek için Powtoon’un şablon galerisinde gezinin.

  1. Müzik Sihir Yapar!

Doğru şarkıyı seçmek projenizi tamamlayabilir veya bozabilir. Bu nedenle Powtoon’un müzik kütüphanesi binlerce birinci sınıf ses efekti ve yüksek kaliteli stok müzikle doludur. Arama düğmesine tıklayın, ruh halinizi bulun ve yaratmaya başlayın. Kişisel müziğinizi yükleme veya bir seslendirme ekleme seçeneğimiz bile var! Video kalitesinden emin olmak için, düzenlemeye başlamadan önce müziğinizi seçmenizi öneririz. Bu şekilde, animasyonlarınız her ritimle mükemmel bir şekilde hizalanacaktır.

  1. Mesajınızı Başa Tutturun

Tüm videonuz boyunca iletilen tek net mesajınız olduğundan emin olun. Ne kadar az karışıklık olursa o kadar iyi. Net bir mesaj, içeriğinizi daha iyi iletirken kitlenizin etkileşimde kalmasını sağlayacaktır.

  1. Logoyu Sergileyin

Evet, hiçbir şey markanızı göstermekten daha önemli değildir, bu yüzden logonuzu sergilemekten çekinmeyin. Powtoon’un özelleştirilebilir şablonları ile karakterlerinizin kıyafetlerine bile marka renklerini ve logosunu kolayca entegre edebilirsiniz! Marka bilinirliğinizi ne kadar artırabileceğinizi hayal edin!

  1. Sunum ya da Videonuzu Kısa Tutun

Kitlenizin tüm dikkatini çekmek istiyorsanız kısa ve öz olmaya özen gösterin. Powtoon’un özelleştirilebilir şablonları mükemmel zamanlamaya sahiptir ve aşırıya kaçmamanızı sağlar. Videonuzun içeriğine göre sunum süresi değişiklik gösterecektir. Tek yapmanız gereken özlü ve doğrudan olmayı unutmamak!

  1. Favori Sahnelerinizi Kaydedin

Son videonuzun başındaki o animasyonlu logo geçişini çok sevdiniz ve başka bir projede yeniden kullanmak mı istediniz? Sorun değil, Powtoon, sadece tek bir tıklama ile sahneleri kaydederek zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Çünkü çok iyi biliriz ki, vakit nakittir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir