Paylaş

Zoom Çalışma Alanı Rezervasyonu ile Hibrit Çalışma Ortamlarının Optimizasyonu

Zoom çalışma alanı rezervasyonu ile bir yenilik getiriyor

Dünya çapındaki kuruluşlar ve çalışanlar; işin gidilen bir işyeri değil, yapılan iş olduğu fikrini benimsemiş durumdalar. Perspektifteki bu değişiklik, ofisi nasıl gördüğümüzde de bir değişime yol açtı.

Momentive ile Zoom’un ortaklaşa yürüttüğü 2022 anketine göre, uzaktaki çalışanların yarısından biraz fazlası (%55) hem evden hem de ofisten çalışan hibrit bir kurulumu tercih ediyor, ancak çalışanların yarısından fazlası hala yeni müşterilerle tanışmak için ofise gelmek (%53) ve ekip faaliyetlerine (%58) katılmak istiyor. Bu yüzden kuruluşların hibrit ekipleri güçlendiren, çalışanların sosyalleşmesini teşvik eden ve ofis ile uzak çalışma alanı arasındaki mesafeyi kapatan esnek çözümler üretmesi gerekiyor.

Zoom hibrit çalışma modeli nedir?

Hibrit çalışma modeli, hem fiziksel ofis içi alanın hem de uzak çalışma alanının avantajlarını ve zorluklarını bir araya getirir. Bu, iletişim platformunuzu her zamankinden daha önemli hale getirir. Zoom, nerede çalışırlarsa çalışsınlar bağlantıda kalmak için ihtiyaç duydukları güvenlik, esneklik ve erişilebilirlikle hibrit çalışanların performansını artıracak araçlara ve özelliklere sahiptir.

Workspace Reservation nedir?

Bunun için artık Workspace Reservation var. Zoom platformuna yapılan bu son ekleme, ekiplere ofisdeki çalışma alanları için önceden rezervasyon yapma, başka kimlerin gelmeyi planladığını görme ve nerede oturacakları konusunda öneriler alma olanağı sağlıyor. 

İşverenler, ofis içi ve uzaktaki çalışanları birbirine bağlamaya yardımcı olacak güvenli, kullanımı kolay ve kapsamlı bir çözüm ararken hibrit ofis yönetimine öncelik vermeye devam ediyor. Çalışma Alanı Rezervasyonu, Zoom’un zaten sağlam olan hibrit çalışma tekliflerini genişletiyor ve çalışanların belirli bir günde en iyi işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları araçlara erişmelerine yardımcı oluyor.

Zoom Workspace Reservation Kimler İçin Önemli?

Maksimum esneklik sağlamak üzere tasarlanan Zoom Workspace Reservation’ın hibrit ekipleri ve sistem yöneticilerini desteklemenin yollarından sadece birkaçı:

Hibrit ekipler için

Esnek çalışma seçenekleri:

Rezervasyonunuzun geçerlilik süresine siz karar verin. Bir saat yada tam gün, karar sizde!

Tercihe göre rezervasyon: 

Resepsiyondaki bir alanı, veya doğrudan bir çalışma odasındakı yeri ayırtın.

Sezgisel kullanıcı deneyimi: 

Ofis içi çalışma alanlarının rezervasyonu için ekibinizin zaten hakim olduğu platformu kullanabilirsiniz!

Sistem yöneticileri için

Kolaylaştırılmış bir süreç: Sorunsuz bir rezervasyon süreci oluşturmak için ofis’in alan planını ve oturma yerlerini yönetici portalından yükleyin.

Basitleştirilmiş alan yönetimi: Çalışma alanlarına yazdırılabilir QR kodları ekleyin ve anında yer ayırın.

Analitik ile çalışma alanı optimizasyonu: Ekiplerinizin çalışma alanlarını nasıl kullandığı hakkında daha fazla bilgi edinmek ve daha verimli ve etkili bir çalışma alanı planlamanıza ve oluşturmanıza yardımcı olmak için Workspace Reservation tarafından toplanan verileri kullanın.

Hibrit çalışma alanlarının geleceği nasıl değişecek

Tercih edilen çalışma ortamları ve tarzları ne olursa olsun, çalışan seçimi çok önemlidir. Çalışanların 69%’u nerede ve nasıl çalışacaklarına karar vermek istiyor. Bu seçim ne kadar önemli? Çalışanların  neredeyse yarısı (%45), tercih ettikleri yerde çalışmalarına izin verilmezse büyük olasılıkla yeni bir iş arayacaklarını söylüyor. 

Yani, yakın gelecekte çalışanların talebi günü gününe uzaktan veya ofisten çalışacaklarına karar verebilmek ve her iki seçim için gereken imkanlara sahip olmak olacaktır.  

Zoom’un bu yeniliği bu taleplere cevap vermekte şirketlerin işini kolaylaştıracak birçok Zoom özelliğinden biri olacaktır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir