Paylaş

Etkileyici Videolar Oluşturmanın Yolları: Powtoon’un 6 Avantajı

Etkileyici Videolar Oluşturmanın Yolları: Powtoon’un 6 Avantajı

İşletmeniz hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin, video içeriği veya diğer pazarlama içeriklerini yeniden kullanmak günlük pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. İçerik pazarlamanıza video içeriği eklemenin önemi çok büyük..

Video içeriğini yeniden kullanmak, aynı materyalden daha fazlasını elde etmenin harika bir yoludur. Araştırmalar, video içeriğinin diğer içerik türlerine göre daha ilgi çekici olduğunu doğruluyor. Video içeriğinin izleyiciler tarafından hatırlanma olasılığı da blog içeriği ve diğer pazarlama içeriği türlerine göre daha yüksektir. Yani video içeriğini yeniden kullanmak gerçekten işe yarayabilir! İşin en güzel yanı da yalnızca yaratıcılığınızla sınırlı olmanız. 

Aşağıda,bir video içeriğinin farklı kanallar için nasıl kolay ve başarılı bir şekilde yeniden kullanılabileceğine ilişkin bazı ipuçları yer alıyor:

 

  1. Basit düzenleme yoluyla video içeriğini yeniden kullanın.

Uzun videoları daha küçük kliplere bölün ve bunları farklı sosyal medya platformlarında yayınlayın. Daha sonra bu klipleri YouTube, LinkedIn, TikTok, Instagram, Twitter ve Facebook gibi farklı sosyal ağlarda ayrı ayrı yayınlayabilirsiniz. Örneğin, YouTube videosu olarak başlayan bir video farklı sosyal ağlarda kullanılmak üzere düzenlenebilir.

  1. Kendinizi tanıtmak için video içeriği kullanın.

Daha uzun versiyona ilgi çekmek için bir “tanıtıcı” video oluşturun. Bu videolar, izleyicilere ne beklemeleri gerektiğine dair küçük bir tat veren kısa kliplerdir. Genellikle 30 saniyeden uzun sürmezler ve içeriğin çok fazlasını vermezler. Tanıtıcı videolar, daha uzun olan videonuza ilgi çekmek ve daha fazla kişinin izlemesini sağlamak için harikadır.

 

  1. Videonuzu farklı kanallar için farklı formatlara dönüştürün.

İçeriğin nasıl yeniden kullanılacağını anlamak için farklı kanallar arasındaki teknik farklılıkları anlamanız gerekir. İçeriği yeniden kullanmak yalnızca eski materyalleri kullanmanın yeni yollarını bulmakla ilgili değildir. Aynı zamanda yeni kitlenizin içeriğinizi sorunsuz bir şekilde tüketebilmesini sağlamakla da ilgilidir.

Farklı platformların video yüklemek için farklı gereksinimleri vardır. YouTube MP4 veya MOV dosyaları gerektirirken, Instagram gibi diğer platformlar yalnızca kare biçimlendirilmiş videoları kabul eder. Aynı videoyu birden fazla kanal için kullanmak istiyorsanız, uygun formata dönüştürmeniz gerekir.

  1. Altyazı ve  Başlıklardan Yararlanın.

Videonuza altyazı eklemek, videonuzu daha geniş bir kitle için (sizinle aynı dili konuşmayanlar, işitme engelli olanlar ve hatta gürültülü ortamlarda izleyenler) daha erişilebilir hale getirmenize yardımcı olabilir. Başlıklar, içeriğinizin YouTube gibi platformlarda daha kolay bulunmasını sağlayarak arama motoru optimizasyonuna (SEO) da yardımcı olabilir. Genel olarak, yeni içeriğinizi (eski içeriğinizin yanı sıra) çeşitli kitleler için daha erişilebilir hale getirmek, geniş bir ağ oluşturmanın harika bir yoludur.

 

  1. Videoları diğer içerik türleriyle birleştirin.

Kendinizi yalnızca video içeriğini yeniden kullanmak ve güncellemekle sınırlamak zorunda değilsiniz. İçeriğin yeniden kullanımı, farklı içerik türlerinin birleştirilmesi gibi birçok şekilde olabilir. Sadece blog makalelerini video kliplerle birleştirmek veya dokümantasyon istatistiklerinden infografikler oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda bir web semineri kaydından bir podcast de oluşturabilirsiniz. Bu şekilde, sesli içerik tüketmeyi tercih edebilecek veya canlı bir web seminerine katılamayacak daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir web semineri veya podcast bölümünden bir slayt gösterisi oluşturabilir ve görsel çekiciliği artırmak için video klipler ekleyebilirsiniz. İçeriği yeniden kullanma olanakları sonsuzdur ve orijinal materyalinizin değerini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Video içeriğini yeniden kullanmanın bir başka yolu da Instagram veya Facebook kullanmaktır. Bir videodan önemli alıntılar veya klipler çıkarıp bunları paylaşılabilir grafiklere dönüştürerek yeni ve ilgi çekici Instagram gönderileri veya Facebook gönderileri oluşturun ya da daha uzun içeriği tanıtmak için aynı videodan daha kısa klipleri Instagram videoları olarak yayınlayın.

  1. Müşteri referanslarını video reklamlara dönüştürün.

Müşteri referanslarını video reklamlarda yeniden kullanmak, satışları artırabilecek ilgi çekici içerikler oluşturmanın harika bir yoludur. Müşteri referanslarından alıntılar yapabilir ve bunları ilgili video görüntülerinin üzerinde seslendirme veya altyazı olarak kullanabilirsiniz. Bu, müşterilerinizin olumlu deneyimlerini öne çıkaran güçlü bir pazarlama aracı oluşturur ve alışveriş yapmakta tereddüt edebilecek potansiyel müşterilerle güven ve güvenilirlik oluşturmaya yardımcı olur.

Tüm bunları Powtoon ile oluşturarak, yüksek kaliteli video içerikleri elde edin.

Powtoon da çok az deneyiminiz veya video prodüksiyonu için nispeten küçük bir bütçeniz olsa bile video oluşturabilirsiniz. Bu yüzden siz de hemen Powtoon ile tanışın.

ETGİgrup,  Powtoon’ın destek, eğitim ve satış hizmetlerini sunmaktadır. 

Detaylı bilgi için hemen iletişime geçin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir