Paylaş

Online Animasyon Araci

Online Animasyon Aracı Vyond’un Kullanım Alanları

Günümüzde görsel içeriklerin anlatım gücü zenginleşmiş ve birçok alanda kullanılır olmuşlardır. Bilgisayar ve internet teknolojisinin gelişmesi neticesinde ortaya çıkan imkanlar birçok alanda olduğu gibi görsel içerik oluşturmada da insanlara bambaşka ufuklar açmıştır. Artık video ve animasyon üretimi eskiye nazaran çok çok daha basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Ama yine de bu alanda uzmanlığı olanların dışındaki kişilerin özellikle animasyon konusunda imkanları sınırlıydı. Fakat teknolojinin sunduğu imkanlar buna da bir çözüm bulmuştur. Gelişmiş animasyon araçları sayesinde görsel ve teknik bilgi sahibi olmadan da animasyon içerikler hazırlamak mümkün. İşte buna olanak tanıyan araçlardan birisi de Vyond. Eski adı GoAnimate olan Vyond, birçok farklı alandan insanın kullandığı ve bambaşka konularda animasyonlar ürettiği bir araçtır.

Vyond kullanılarak birçok alan için animasyon videolar üretilebilmektedir. Bu animasyonlar bir şeyi açıklama, eğitim içeriği, sunum parçası, öğretici materyal gibi çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir. Dolayısıyla Vyond birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bu alanları şu şekilde sınıflandırabiliriz:

E-Öğrenme

Online eğitim içerikleri gün geçtikçe artıyor. Birçok insan internet üzerinden eğitimler alarak ilgi alanlarını ve mesleklerini değiştiriyorlar. Büyük bir potansiyele sahip online eğitim alanında gün geçtikçe yeni eğitim içerikleri oluşturuluyor ve birçok kişi eğitmen olarak bu alana giriş yapıyor. Eğitim içeriklerinde kullanılan materyaller genellikle uzman kişinin anlatımı ya da bilgisayar ekranında yaptığı çalışmalar olmaktadır. Genelde tekdüze içerikler çıkaran eğitmenlerin bazıları eğitimlerini farklı materyallerle zenginleştirmeyi tercih etmektedir. Animasyonlar da bunlardan bir tanesidir. Online eğitim platformlarında yayınlanan e-öğrenme içeriklerinde animasyonlar kullanılarak anlatım güçlendirilebilmektedir. Bu kapsamda Vyond, eğitimcilere büyük olanaklar sunmaktadır. Eğitmenler, eğitim içeriklerinde animasyon kullanmak için Vyond tercih ederek daha etkili eğitim içerikleri oluşturabilirler.

E-öğrenme içeriklerinde kullanılacak animasyonlar bir çalışma hakkında bilgi vermek, görsel anlatımı güçlendirmek, anlatıma interaktivite katmak veya tamamen ilgi çekmek amacıyla kullanılabilirler. Bunun için Vyond kullanarak hızlı ve kaliteli animasyonlar hazırlanabilmektedir. Yapmanız gereken, Vyond ara yüzünde eğitimle ilgili video içeriğini oluşturmaktan geçiyor. Oluşturulan video içerik 1080p çözünürlükte video olarak çıktı alınabilir. Bu sayede video eğitimler içerisinde rahatça kullanılabilir.

Pazarlama

Ürün satışı gerçekleştirmek, firmaya yeni müşteriler kazandırmak, mevcut müşterinin devamlılığını sağlamak gibi konularda eskiden beri kullanılan bir yöntem olan pazarlama günümüzde dijital hale dönüşerek dijital pazarlama şeklini almıştır. Arama motorlarında, sosyal medya platformlarında reklam gösterimi yapmak, siteden veya sosyal ağlardan paylaşımlarda bulunmak dijital pazarlamanın çalışma alanıdır. Dolayısıyla dijital pazarlamada görsel ağırlıklı reklam materyalleri tercih edilmektedir. Görsel içeriklerden birisi de videolardır. Videolar hem reklam içeriklerinde hem de paylaşımlarda sıklıkla tercih edilmektedirler. Doğal olarak animasyon içerikler de bu videolarda kullanılmaktadır. Fakat dijital pazarlamacılar bilirler ki animasyon hazırlamak oldukça meşakkatlidir. İşte Vyond burada dijital pazarlama uzmanlarına büyük kolaylık sağlamaktadır.

Dijital pazarlama uzmanları Vyond kullanarak hazırlayacakları animasyonlarda, ürünün, markanın, kişinin reklamlarını, sosyal medya paylaşımlarını oluşturabilirler. Harika bir pazarlama aracı olabilecek olan animasyonlar, ürünle ilgili kısa bilgiler, bir duyuru, içerik planına göre bambaşka alandan bir bilgi veya tamamen reklam içeriği olarak kullanılabilir. Vyond ile hazırlanacak animasyon içerikler bu amaçlarla kullanılarak pazarlaması yapılan ürün, firma, kişi ya da markaya daha fazla satış olarak dönüş sağlayabilir.

İnsan Kaynakları

İnsan kaynakları uzmanları, şirket içerisinde çalışanlarla ilgili tüm çalışmaları yapan kişilerdir. Bu kişiler işe alımda, eğitimlerde, duyurularda vb. gibi birçok konuda çalışanlarla yöneticiler arasında bir köprü vazifesi görürler. Dolayısıyla günümüz beyaz yakalı şirketlerini ele aldığımızda onlara en iyi şekilde ulaşabilecek şekilde çalışmalar gerçekleştirmelidirler. İnsan kaynakları uzmanları işe alımlarda yeni çalışanlar için oryantasyon programları düzenleyebilirler. Bunun haricinde şirket içi eğitimlerde sorumluluk üstlenebilirler. Ayrıca bir gelişme veya duyuru ile ilgili çalışanlara bilgi verebilirler. Tüm bunları ele aldığımızda, sıkıcı olmayacak ve çalışanların dikkatlerini toparlamalarına imkân tanıyacak içerikleri hazırlamak insan kaynakları uzmanları için çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu içeriklerde animasyon kullanmak da oldukça etkili olabilir.

Vyond, insan kaynakları uzmanları için özelleştirilmiş animasyon videolar üretmeye imkân tanımaktadır. Vyond’un en büyük kullanıcı kitlelerinden birisi olan insan kaynakları uzmanları, oryantasyon programlarında, eğitici içeriklerde, duyurularda, bu hızlı ve etkili animasyon aracıyla ilgi çekici içerikler hazırlayabilirler. Bu da çalışanların daha istekli ve ilgili bir şekilde bu içeriklere etkileşime geçmelerini sağlar. Ayrıca, sunumlarda da animasyonlar tercih edilebilir. Bu da sunumları daha etkili hale getirir.

İnsan kaynaklarının animasyon içerikler kullanması, sıkıcı hale gelebilen iş ortamını bir nebze de olsa rahatlatabilecektir. Sıkıcı eğitim içerikleri ve ilgi çekmeyen slaytlar yerine daha dikkat çekici animasyonlar hazırlamak çok daha doğru bir tercih olur. Bunu da gerçekleştirmek Vyond ile oldukça kolay.

Eğitim

Eğitim alanında gün geçtikçe yeni gelişmeler yaşanıyor. Dersler online ortamlara aktarılıyor, ders sırasında sıkıcı sunumlar terk ediliyor ve internet ve bilgisayar teknolojileri daha iyi bir eğitim için etkili bir şekilde kullanılıyor. Eğitim alanında kullanılmak üzere eğitsel içerikler üretmek tahmin edilenin aksine oldukça zordur. Eğitici, oluşturması oldukça zorlayıcı olan eğitsel içerikleri genelde sunumlar hazırlayarak geçiştirir ve bu da eğitim kalitesini düşürebilir. İşte Vyond burada devreye giriyor. Ders sırasında kullanılmak üzere hızlı bir şekilde üretilebilecek animasyon içerikler sayesinde öğrencilerin derse olan ilgileri artırılabilir. Ve bu animasyon içerikler de Vyond ile oldukça kolay bir şekilde üretilebilmektedir.

Vyond kullanarak ister tek başına ister sunum içerisinde kullanılmak üzere eğitici animasyon videolar hazırlanabilir. Bu videolar ilgi çekici veya tamamen, dağılan ilgiyi toparlayıcı bir görev görebilir. Ders sırasında kullanmak için Vyond ile kolay bir şekilde animasyonlar hazırlanabilmektedir. Eğitimin tüm kademelerinde kullanılabilecek bu animasyon videoları ilkokul, ortaokul, lise veya üniversite öğrencileri için üretilebilir. Gelişmiş bir web 2.0 aracı olan Vyond eğitimde sadece eğitsel içerik oluşturmak için değil öğrencilere içerik ürettirmek için de kullanılabilmektedir. Öğrenciler, ödevlerini Vyond ile hazırlayabilir veya derste kullanmak ve sunum yapmak için Vyond’u kullanabilir.

Tüm bu alanları ele aldığımızda, Vyond’un aslında nasıl geniş bir çerçevede kullanılabileceğini görebiliriz. Gelişmiş materyal kütüphanesi, bilgisayardan içerik ekleyebilme, seslendirme yapabilme veya hazır sesleri kullanabilme gibi birçok özelliği bulunan Vyond, animasyon hazırlarken ihtiyaç duyulacak her şeye sahip bir online animasyon aracıdır. Eğitim alanında, iş hayatında, pazarlamada, online eğitimlerde, sunumlarda veya birçok farklı alanda Vyond ile üretilen animasyon videolar kullanılabilir. İster doğrudan paylaşarak ister bilgisayara indirip daha sonra kullanmak veya hazır içeriklerde değerlendirmek üzere animasyonlar hazırlanabilmektedir.

Vyond ‘un Türkiye Yetkili Satıcısı olarak bu pratik animasyon aracını size ulaştırmaktayız. Vyond hakkında detaylı bilgi almak, Vyond’un sunduğu geniş imkanlara ulaşmak, eğitici videolar izleyerek kullanımını anlamak ve Vyond’a abone olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.