Paylaş

Video Egitim Hazirlayanlar 655

Video Eğitim Hazırlayanların Muhteşem Üçlüsü

Online eğitim sektörü her geçen büyüyor ve yakın gelecekte bu büyüme yüz milyarlarca dolar seviyelerine çıkacak. Birçok eğitim kurumu ve alanında uzman kişiler internete eğitim paketleri oluşturup bunları talep edenlere ulaştırıyorlar. Doğal olarak alanında uzman birçok kişi de online eğitime yönelmeye çalışıyor. Kişisel olarak hazırlanacak eğitim paketleri eğitim platformlarında satılabiliyor veya doğrudan talep edenlere ulaştırılıyor. Bu da bu sektörün gün geçtikçe büyümesine olanak tanıyor. Bir uzmanlığınız varsa ve bunu eğitim seti hazırlayarak insanlara ulaştırmak istediğinizde karşınıza bazı engeller çıkacaktır. Özellikle de dijital bir yetkinlik alanında uzmanlığı bulunan kişiler bilgisayarda eğitim hazırlarken bu engellerle sıklıkla karşılaşıyorlar. Ekran kaydı alma, kaliteli bir ses ve anlatıcı görüntüsü elde etme ve bunları satışa dönüştürme konularında problemler yaşayanlara birkaç önerimiz olacak.

Ekran Kaydı Alın: Camtasia

Bilgisayarda bir programı veya bir internet sitesini tanıtmak, nasıl kullanıldığını göstermek ve adım adım bunları anlatmak için bir ekran kaydı almak gerekmektedir. Ekran kaydı almak da ancak bir yardımcı program ile mümkündür. Bu anlamda, sadece ekran kaydı almaya odaklanmış ve bunun için geliştirilmiş bir program mevcut: Camtasia. Camtasia, aslında bir video düzenleme yazılımıdır ama diğer video düzenleme yazılımlarında olmayan harika bir özelliğe sahiptir. Ekran kaydı alma aracı bulunan Camtasia ile bilgisayar ekranında yaşananları anlık olarak kayıt altına alabilirsiniz.

Camtasia kullanılarak alınacak ekran görüntüsü için ekran kaydı alma özelliklerini doğru bir şekilde kullanabilmek gerekir. Özellikle 16:9 ekranlarda gösterilecek videolar için uygun çözünürlüğü seçebilmek, kare hızını ayarlamak, ses ve ekstra video kaydı için hangi donanımlar kullanılacak gibi seçenekleri Camtasia’nın ekran kaydı aracıyla kolaylıkla kullanabilirsiniz. Camtasia ekran kaydı aracının ayarlarını yaptıktan sonra kaydet seçeneğine basmak ve anlatımı yapmaya başlamak yeterli olacaktır. Siz bilgisayarda anlatmak istediklerinizi yaptıkça Camtasia da ekran kaydını alacaktır. İşlemi tamamladığınızda ekran kaydını durdurabilir ve Camtasia’nın sunduğu video düzenleme aracına geçebilirsiniz. Bu aşamada ister Camtasia ile videolarınızı düzenleyebilir isterseniz direkt olarak video çıktısı alarak başka araçlarda düzenleme yapabilirsiniz.

Camtasia, benzeri olmayan ve neredeyse sadece bu alana yönelen harika bir programdır. PowerPoint bağlantısı sayesinde PowerPoint sunumlarını da videoya dönüştürebileceğiniz bu program sayesinde harika video eğitimler hazırlayabilirsiniz.

Camtasia hakkında bilgi almak veya lisansınızı edinmek için tıklayınız.

Ses ve Görüntü Kaydında Mükemmel Deneyim: Logitech Kamera ve Mikrofonlar

Video eğitim hazırlayanların bir diğer en büyük ihtiyacı web kamera ve mikrofonlardır. Bilgisayarda anlatılan ve Camtasia ile ekran kaydı alınan çalışmaların arka planında ses ve bir köşede anlatıcının yer aldığı görüntü, video eğitimin daha etkileyici olmasını sağlar. Ama bu etkileyicilik dahili mikrofon veya ucuz web kameralarla mümkün olmayacaktır. Sesin cızırtılı çıkmış olması, kayıt kalitesinin düşüklüğüne sebep olur. Düşük ses seviyesi anlatılan konunun anlaşılmamasına sebep olacaktır. Bu yüzden hem yüksek maliyeti olmayan hem de yeterli kalitede ses sunacak mikrofonlara ihtiyaç duyulacaktır. Yine, her dizüstü bilgisayarda olan ama bazılarında kötü kalitede görüntü sunan ama masaüstü bilgisayarlarda yer almayan kameralara da bu video eğitimlerde ihtiyaç duyulmaktadır. Dolayısıyla burada da hem kaliteli görüntü sunacak hem de tak çalıştır özelliği olacak bir web kameraya ihtiyaç duyulacaktır.

Tüm bu ihtiyaçlarınızı, dünyanın en büyük bilgisayar parçası üreticilerinden olan Logitech’in ürünleriyle karşılayabilirsiniz. Ses ve görüntü konusunda rakiplerinden iyi konumda olan ve bütçe dostu kamera ve mikrofonlarla video eğitimleriniz daha yüksek standartlara göre hazırlanabilecektir. Sadece video eğitimler için değil, web konferansları, toplantılar vb. gibi online ortamda yapılacak görüşmeler için de kullanılabilen Logitech ürünlerine ulaşmak için tıklayın.

Video Eğitimlerinizi Satın: Vedubox

Video eğitim paketi hazırlayıp bunu satışa çıkarmak isteyen kişiler bu eğitim paketlerini sunabilecekleri online mecralar arayacaklardır. Burada karşılarına birçok online eğitim platformu çıkar. Bazıları her kişiyi eğitmen olarak kabul etmezken bazıları komisyon ücretleri konusunda oldukça sıkı politikalara sahiptirler. Dolayısıyla eğitim paketi, eğitmene yeterli derecede fayda sağlamayabilir. Üstelik birçoğu sadece eğitim verme ve sertifika dağıtma ortamı olarak hizmet görmektedir.

Kişisel olarak satış yapıp komisyon ödeme zorunluluğu olmayan, gelişmiş altyapısı ile tam bir online eğitim platformu olarak çalışan Vedubox, bu konuda video eğitim veren kişilere yardımcı olmaktadır. Vedubox’ın eğitim e-ticaret altyapısı sayesinde eğitimlerinizi satabilir, anında ödeme alabilir, kursiyerlere kendi kullanıcı hesaplarını tanımlayabilir, ilerleme kontrolü sağlayabilir, online sınav yapabilir, canlı dersler düzenleyebilir ve eğitim sonunda otomatik olarak sertifika verebilirsiniz.

Vedubox, LMS olarak geliştirdiğimiz ama birçok farklı şekilde, farklı amaçlara göre düzenleyerek sunduğumuz bir online eğitim platformudur. Eğitmenler, öğretmenler veya eğitim videosu hazırlayıp sunan eğitim grupları Vedubox’ı kullanarak kolaylıkla eğitimlerini satabilirler. Vedubox’ın birçok ihtiyaca cevap veren altyapısı sayesinde kendi web siteniz üzerinden dahi eğitimler düzenleyebilirsiniz. Ödemeleri online olarak alabilir, yüksek komisyonlar ödemeye gerek kalmadan hesabınıza aktarabilirsiniz.

Vedubox olarak sunmuş olduğumuz bu imkanlar, diğer online eğitim platformlarına göre daha özgür davranabilmenize ve tam bir eğitim altyapısı kullanarak daha kaliteli eğitimler düzenlemenize olanak tanır. Vedubox hakkında detaylı bilgi almak ve eğitimlerinizi satarak paraya dönüştürmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.