Paylaş

Seslendirme Tarih mi Oluyor?

seslendirmeleri, tanıtım filmi seslendirmeleri, dublaj, eğitim seslendirmeleri, yabancı dil seslendirmeleri ve kitap seslendirmeleri gibi farklı alanlardaki gereksinimleri için seslendirme sanatçıları veya stüdyolarından seslendirme (voiceover) hizmeti alır. Fakat seslendirme hizmetleri çoğu zaman maliyetlidir ve teslim edilmesi zaman gerektirir. 

Dijital dönüşüm hayatımızın hemen hemen her alanında bize pratik çözümler sağlıyor. Seslendirme hizmetleri de bu alanlardan birisi. AI seslendirme, ya da yapay zeka seslendirme olarak da bilinen bu alan, makine öğrenimi ile entegre çalışarak son yıllarda büyük ilerleme kaydeden alanların başında geliyor. Günümüzde çeşitli yapay zeka seslendirme servisleri sayesinde çok farklı dillerde gerçek insan sesiyle birebir seslendirmeler elde etmek mümkün.

Yapay Zeka Seslendirme Kullanımının Faydaları

Geleneksel seslendirme hizmeti almak yerine yapay zeka seslendirmeyi kullanmak iki temel faydayı da beraberinde getiriyor: zaman ve maliyet tasarrufu.

Zaman Tasarrufu

Yapay zeka seslendirme hizmeti kullanmanın belki de en önemli avantajı zamandan büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlamasıdır. Geleneksel seslendirme hizmeti almayı tercih ettiğinizde metnin transkripsiyonunu hizmeti alacağınız kişiye/kuruma gönderdikten sonra bir süre beklemeniz gerekir. Yapay zeka seslendirme kullanmayı tercih ettiğinizde ise metniniz ne kadar uzun olursa olsun, saniyeler içinde seslendirmenizi teslim alabilir, değiştirebilir ve zaman kaybetmeden projenize devam edebilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

Yapay zeka seslendirme hizmetilerinin ikinci avantajı ise maliyet tasarrufudur. Geleneksel seslendirmelerde seslendirilecek metnin uzunluğuna ve türüne göre farklı ücretler ödemeniz gerekecektir. Fakat yapay zeka seslendirme hizmetlerine standart ve genelde uygun ücretler ödeyerek erişebilir, kendinize uygun paketi ve ödeme planını seçerek tasarrufu maksimuma çıkarabilirsiniz.

Murf

Murf, yapay zeka destekli metinden sese dönüştürme (text-to-speech – TTS) uygulamalarının en bilinen ve en çok tercih edilenlerinden biridir. Murf Türkçe de dahil olmak üzere 20 dilde 120’den fazla doğal ve özgün yapay zeka sesine sahip. Murf sayesinde metinlerinizi saniyeler içinde sese dönüştürebilir, dönüştürdüğünüz sesleri MP3 formatında indirerek podcastler, videolar ve tüm profesyonel sunumlarınızda kullanabilirsiniz. Bunların yanında Murf, e-öğrenme içeriği oluşturmak için de uygun maliyetli ve kaliteli bir çözümdür. 

Murf ile Türkçe olarak oluşturduğunuz sesleri özelleştirmek için birçok seçeneğiniz mevcut. Duraklama aralığı, kelime vurgusu, okuma hızı ve diğer birçok özelliği kullanarak sesleri isteğinize göre özelleştirebilir, daha iyi çıktılar elde edebilirsiniz. Örneğin yapay zekanın gücünden faydalanarak kelimelere gerçek insan sesindeki gibi vurgu vermek istiyorsanız, vurgu yapılacak heceye ekstra karakter ekleyerek bunu yapabilirsiniz. 

Bunun yanında seslendirmesi yapılacak metnin türüne ve kullanılacağı amaca göre kadın veya erkek seslendirme arasında seçim yapabilir, Murf’ten maksimum düzeyde verim alabilirsiniz. 

Murf, İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Çince gibi yaygın dillerde ise hem kadın hem erkek seslendirmelerde ikiden fazla ve farklı aksanlarda seslendirme seçeneklerine sahip. Bu da onu en kabiliyetli yapay zeka seslendirme hizmetlerinden yapıyor. Murf, makine öğrenimini sisteminde kullanarak sürekli yeni diller ve aksanlar eklemeye ve varolan seçenekleri de iyileştirmeye devam ediyor.

ETGi Grup, Murf yetkili satıcısı olarak satış, eğitim ve destek hizmetleri sunmaktadır. Murf hakkında daha detaylı bilgi almak için bu adresi ziyaret edebilir ve Murf’ü ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.