Paylaş

Techsmith Camtasia 2023 Yenilikleri

Camtasia’ya bu yıl yepyeni ve heyecan verici birçok yeni özellikler eklendi. Markanızı ve stilinizi bu gelişmeler ile güçlendirmeye hazır mısınız?. Daha ilgi çekici ve yaratıcı içerikler oluşturmak için bu yeniliklere mutlaka göz atın!

Camtasia 2023’te imlecinizi ekran kaydı üzerinden kaldırabilirsiniz. Youtube veya herhangi bir ortamda videoların yan yana dizili olduğunu ve aralarında küçük boşluklar olduğunu görmüşsünüzdür. Mouse imleciniz burada gezinirken oldukça küçüktür. 

 


Camtasia, mouse imlecinizde değişiklikler yapmanıza fırsat sağlar. İmlecin boyutunu, kullandığınız imleç vektörünü veya imlecinizin şeffaflık ayarlarını değiştirebilirsiniz.

 

 

Sadece bunlarla da kalmayıp kendi markanızın renklerini  imlecinizde kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden geniş bir renk paleti yeni özellikler arasında yerini almakta…

 

 

Bu şekilde hem markanızla bütünleşmiş bir tasarım kullanabilir ayrıca boyutu büyümüş imleç sayesinde daha kolay çalışabilirsiniz.

Diğer bir yandan Camtasia imleç yolunda da kullanım kolaylığını artırmak için yenilikler var. Ekran üzerinde hareket eden imleci görebiliyoruz ve imlecin nereden başlayıp nerede sonlandığını görebilirsiniz. Bunun üstünde değişiklikler yapabilir, ekranda gözüken noktalara tıklayarak imleç yolunu içeriklerin üstünden sağa veya sola kaydırabilirsiniz.


 

Ayrıca bu yeni özellik sayesinde istediğiniz görseli imleç olarak da kullanabilirsiniz.İmleç ayarları panelini açarak görsellerden örneğin Camtasia görselini veya istediğiniz başka bir görseli seçip imleç olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

 


 

Ek olarak kendi avatarınızdan oluşturduğunuz imleci seçebilirsiniz bu şekilde örneğin bir sunum sırasında izleyenler sizin avatarınızı görebilir.

 


Sunum sırası başka bir arkadaşınıza geçtiğinde onun imleci  seçilir ve o sunumunu yapabilir.

 

                                                   

 

Gördüğünüz gibi sadece imleç kullanımıyla ilgili bile birçok yenilik var.

Ayrıca Camtasia 2023 ‘e özel neon ilgi çekici imleçler oluşturulmuş.

 

 

Ayrıca, her eylemin nerede gerçekleştiğini bulabilmeniz için imleç görüntüsünü zaman çizelgesine koyduk. Sadece imleç görüntülerini değiştirmek için değil, aynı zamanda düzenleme noktalarının videonuzda nerede olabileceğini görmek için oldukça kullanışlı.

 

 

Hiç çekimlerinizi başka bir sahne ile harmanlamak ve derinlik ve gerçekçilik hissi yaratmak istediniz mi?

 

Köşe sabitleme kanvas düzenleme modunu kullanın. Bu özellik çekimlerinizi perspektiflerde diğer sahnelere düzenlemenize olanak tanır ve çok eğlencelidir.

 

Ekranda gördüğünüz telefona biraz daha yaklaşıp ve belki bunu biraz büyütüp ekranın üst kısmındaki köşe sabitleme moduna getirip telefon ekranına tam olarak yerleştirebiliriz.

Ayrıca en sevilen yeni özelliklerden bir diğeri de hareketli arkaplanlardır.

 

Bu mavili radyal ışıkların olduğu hareketli arka planda neler yapabileceğinize şaşıracaksınız.

Hızlıca noktalar arasındaki mesafeyi değiştirebilir, isterseniz renkleri tamamen değiştirebilirsiniz. Hareketlerin hızlarını değiştirebilirsiniz.

 

Ekranda gözüken ışık dalgalarını büyütüp, küçültebilir ayrıca daha fazla dalga eklemesi yaparken ışıklarının boyut ve parlaklığıyla ilgili de değişiklikler yapabilirsiniz.

Ayrıca Lottie dosyaları olarak adlandırılan dinamik hareket grafiğini özelleştirme yeteneği ile tüm hareketli grafiklerde değişiklikler yapmak mümkün.

 

 

Ayrıca herhangi bir Techsmith kayıt cihazını doğrudan Camtasia’nın içinden başlatmak da artık mümkün. Eğer Snagit veya Audiate yüklüyse, uygulama kaydedicisine tıklamanız yeterlidir ve favori TechSmith uygulamalarımızdan ses kayıtlarınızı ve görüntülerinizi toplayabilirsiniz.

Mükemml bir yeni efekt var: bu Camtasia’nın arka plan kaldırma efekti.

 

 

Sosyal medyada gördüğünüz tüm görüntüleri elde etmek için bu efekti web kamerası çekimlerinizin üzerine sürükleyin ve arka planınızın kayboluşunu izleyin.

ETGİ Grup, Camtasia’nın destek,eğitim ve satış hizmetlerini sağlamaktadır.

Camtasia hakkındaki tüm gelişmelerden haberdar olmak için ETGİ Grup sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir